Zobacz temat - [R 214 Si] Ruda rdza na tylnych błotnikach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 Si] Ruda rdza na tylnych błotnikach

yorker - Nie Kwi 24, 2011 13:20
Temat postu: [R 214 Si] Ruda rdza na tylnych błotnikach
Witam wszystkich w ten świąteczny dzień. Na początek chciałbym złożyć życzenia świąteczne wszystkim forumowiczom :smile:
A teraz o moim problemie jakim jest rdza :/






Zaniedbałem to strasznie (nic z tym wcześniej nie robiąc). Teraz zrobiła się masakra :sad:
Moje pytanie, co z tym teraz robić?? Z tego co wyczytałem nie ma reparaturek błotników tylnych do tych modeli. Więc co mam z tym zrobić?? Pomocy

Ciufa - Nie Kwi 24, 2011 13:55

kupić całe ćwiartki w dobrym stanie
SyntaX - Nie Kwi 24, 2011 14:03

Zadzwoń do Daniela albo do Artura z Ksawerowa pod Łodzią.
To są ludzie z forum.
Szukają anglików w dobrym stanie i sprowadzają na części.
Mają na bank i nawet pod kolor dobiorą by lakiernik miał mniej pracy.
http://allegro.pl/blotnik...1541290190.html


Daniel - 512 382 766

Artur- 512 945 610

kamax_19 - Nie Kwi 24, 2011 20:51

Ktoś na forum pokazywał że jest taka reperaturka błotnika tylko nie wiem w którym temacie to było ale do wersji 4 drzwiowej to było tylko nie wiem czy to było do kupienia w PL czy UK
Ciufa - Nie Kwi 24, 2011 21:27

kamax_19, o tą strone ci chodziło ? http://www.rimmerbros.co.uk/
kamax_19 - Nie Kwi 24, 2011 21:40

Ciufa, Może nie tyle co o strone ale jakis użytkownik wkleił fotke na której była nowa reperaturka błotnika do Roverka :grin:

[ Dodano: Nie Kwi 24, 2011 21:40 ]
A jak yorker, miał by kupić reperature z UK to raczej mało opłacalny interes. To tak jak pisałeś kupić ćwiare i przeszczepić błotniki i tyle bo koszt raczej nie duży tylko troche roboty bo sam wiem po sobie bo w moim wstawiałem progi co prawda sam sobie je zrobiłem i wyszły jak orginały:D:D

Ciufa - Nie Kwi 24, 2011 21:45

Tomi kiedyś mówił, że reperaturki to jest strata kasy bo i tak po dwóch latach sie posypią
lepiej kupić ćwiartke

yorker - Nie Kwi 24, 2011 23:00

Ciufa napisał/a:
Tomi kiedyś mówił, że reperaturki to jest strata kasy bo i tak po dwóch latach sie posypią
lepiej kupić ćwiartke


Też tak właśnie myślałem.
Oczywiście jak kto ma jeszcze jakieś pomysły lub doświadczenia z rudą to chętnie poczytam :wink:
No i jak ma ktoś jakieś namiary na sprawdzonych "sprowadzaczy" gratów to też będę wdzięczny

kamax_19 - Nie Kwi 24, 2011 23:40

yorker, W mojej okolicy są 3 miejsca gdzie rozbierają roverki i w tym jeden dobry znajomy jak chcesz to ci się o cene mogę z orientować. Ty masz wersje 3D..??

Co do rdzy to w moim też na błotniku po zimie troche wylazło ale nie tak mocno jak w twoim będę się za to brał jak kupie lotke od Zr-ki żeby dwa razy sie w malowanie nie bawić. A co usunięcia samej rdzy to chce to wy piaskować tam gdzie się da:D:D

yorker - Pon Kwi 25, 2011 00:14

Jakbyś mógł się zorientować to byłbym wdzięczny.
Tak wersja 3-drzwiowa.

kamax_19 - Pon Kwi 25, 2011 04:47

yorker, W ciągu tygodnia bedę u tego znajomego to ci napisze na forum albo na PW
Pluum - Pon Kwi 25, 2011 09:19

kamax_19 napisał/a:
Ktoś na forum pokazywał że jest taka reperaturka błotnika tylko nie wiem w którym temacie to było ale do wersji 4 drzwiowej to było tylko nie wiem czy to było do kupienia w PL czy UK

Chyba chodzi o ten temat : http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66127 (ale jest tam o wersji 5D)

kamax_19 - Pon Kwi 25, 2011 10:30

Pluum, NO dokładnie o to mi chodziło właśnie wiem że tam chodziło o reperaturke do 5D
lucas202 - Pon Kwi 25, 2011 10:41

kolego @kamax powiadasz ze masz znajomego w okolicy? powiem szczerze ze byłbym zainteresowany progiem od strony pasażera do rovera 200 97` wersja 5d. Bo mój po mału zaczyna puchnąć i musiałbym czym prędzej wymienić. gdybys tam mógł za pamięci zapytać czy ma coś takiego dostępnego to byłbym wdzięczny.
kamax_19 - Pon Kwi 25, 2011 11:56

lucas202, Nie ma problemu w środę tam będę to zobaczę ale powiem ci tak jak pisałem wyżej ja jeden próg robiłem sobie sam z blachy 1,8mm, ładnie sobie go ugiąłem i nie odbiega od oryginału :grin:

Od środka zamalowany farbą przeciw korozji końce ładnie zaślepione blachą że woda się nie dostanie a i jeszcze będę w środek napuszczał "baranka" i później takiego środka co jest do konserwacji profili zamkniętych. Co prawda jeszcze tego nie pomalowałem ponieważ mam inne elementy do malowania ale nie mam po prostu kiedy się za to wziąć.

yorker - Pon Kwi 25, 2011 12:30

kamax_19 napisał/a:
yorker, W ciągu tygodnia bedę u tego znajomego to ci napisze na forum albo na PW


Będę bardzo wdzięczny. :grin:

leszczu - Pon Kwi 25, 2011 12:35

Ale yorker, tak dopuścić aby rdza zaatakowała. :/
kamax_19 - Pon Kwi 25, 2011 12:54

yorker, Nie ma problemu a co do ceny to na pewno będzie niska na pewno taniej jak na allegro.
yorker - Pon Kwi 25, 2011 12:56

leszczu19901 napisał/a:
Ale yorker, tak dopuścić aby rdza zaatakowała. :/


Wiem wiem. Przyznaję się zaniedbałem to strasznie :/
Ale poza balchą cała reszta w R jest w stanie b. dobrym i nie ma zamiaru się go pozbywać

Lukasz_Konin - Pon Kwi 25, 2011 21:05

kolego tak masz tylko po 1 stronie, czy po obu ?
yorker - Wto Kwi 26, 2011 00:15

Aż tak mam tylko po 1 (prawej). Po 2(lewej) jest dużo lepiej ale też wychodzi. Moim zdaniem zaniedbanie powstało już dużo dużo wcześniej przede mną, wtedy gdy ktoś chcąc zrobić chyba na szybkiego, nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale chyba "baranek". A jak jest teraz z jednej strony, widać na zdjęciach.
A co myślicie o wycinaniu jakiegoś kawałka i wstawieniu blachy. Czy jednak poszukać zdrowej ćwiartki??
Jęśli ktoś by miał jakiś namiar, kto takie ćwiartki posiada (fajnie by było w kolorze) z okolic Poznania to prosiłbym o kontakt.
Moje gg i mail w profilu.


Lukasz_Konin ładny ten twój R

kamax_19 - Wto Kwi 26, 2011 10:24

yorker, Ja ci w środę dam znać co i za ile i może w kolorze nawet będzie
shilus82 - Wto Kwi 26, 2011 10:58

a jak już zrobisz te reparaturki to potem kup baranka pod pistolet i pędzelm dokładnie obleć nadkola od środka i krawędzie nadkola wewnetrzenego i zewnętrznego,to ruda nie powinna już się pojawić.
chudson - Wto Kwi 26, 2011 11:55

tylko nie zapomnij pod baranka lub na ( a najlepiej to i pod i na ) pomalować lakierem ponieważ baranek jedynie chromi od mechanicznych uszkodzeń.

Moim zdaniem jak porządnie się zrobi to nie powinno długo rdzewieć obojętnie czy wstawisz ćwiartkę czy reparaturkę czy blachą pospawasz. Podstawa to użyć nie zardzewiałej blachy i bardzo dobrze zabezpieczyć.

Czy roverki nie byly cynkowane ? bo takie wżery są nie do pomyslenia w cynkowanym aucie ?? No chyba ,że już było walnięte i robione w tym miejscu.....

kamax_19 - Wto Kwi 26, 2011 12:41

chudson, A z tym lakierem to ci chodzi ze na "barana" walnąć jeszcze bezbarwny?? ja też autko mam do malowania przygotowane ale nie mam czasu skończyć.
Co do baranka u mnie w mieście puszka tej farby chyba 2L(albo i trochę więcej) kosztuje 25zł + pistolet 30zł koszt nie duży tylko trzeba mieć kompresor, nie chwaląc się mam możliwość samemu zrobienia tego... :grin: :grin: :grin:

Wydryszek - Wto Kwi 26, 2011 12:51

kamax_19, ja chętnie bym się dowiedział ile ćwiartki lewa i prawa do R200 3D, może być pod kolor Flame red (COF) ale to nie problem pomalować. Ogólnie jakbyś się rozejrzał to nazbierasz znajomemu klienteli bo jak będzie dobra cena to widzę że parę ćwiartek (ja bym olał mniejsze kawałki niż cała ćwiara) by spokojnie sprzedał od razu na forum.
kamax_19 - Sro Kwi 27, 2011 00:36

Wydryszek, Dzisiaj do znajomego jadę się pytać i ile tego jest i za ile. Dam znać na forum po godz 23 bo do pracy trza iść na 2 zmianę

Co do ceny to musi być dobra :!: :!: :!:


[ Dodano: Sro Kwi 27, 2011 00:36 ]
Byłem u znajomego pytać się o te błotniki czy ćwiartki od wersji 3D ale od R25 (wszytko pasuje więc nie będzie z tym problemu) i za oby dwie strony chce ok 180zł a jak sam sobie to potne to coś taniej będzie. Błotniki ładne zdrowe więc jak potrzeba to piszcie.

Co do kolegi który chciał reperaturki do wersji 5D to nie mam dobrych wieści byłem u innego gościa i ma ale całą ćwiartkę na sprzedaż ale nie znam dokładnej ceny i stan raczej nie był super rewelacyjny :/

lucas202 - Sro Kwi 27, 2011 20:48

a próg?
xtek - Sro Kwi 27, 2011 20:59

A ktos wie ile moze kosztowac przespawanie calej cwiartki lewej tylnej w 5d i malowanie? U mnie ruda ostro atakuje, a na allegro sa ladne cwiarteczki i to w kolorze (choc to i tak nie ma znaczenia przy spawaniu, bo bedzie trzeba malowac).
kamax_19 - Czw Kwi 28, 2011 00:05

xtek, Jak przyjedziesz do mnie to zrobię ci to za grosze :grin:

[ Dodano: Czw Kwi 28, 2011 00:05 ]
lucas202, A szczerze mówiąc za progiem nie patrzałem ale będzie na pewno jakiś tylko muszę poszukać w dobrym stanie. A ty masz 5D i widzę że jesteś z Krotoszyna to jak chcesz to u mnie można to zrobić aby blachę załatwić jakaś 1,5mm czy trochę grubszą.

chudson - Czw Kwi 28, 2011 08:49

Cytat:
chudson, A z tym lakierem to ci chodzi ze na "barana" walnąć jeszcze bezbarwny??


Obojętnie czy klarem na baranka czy baza metaliczną i dopiero klarem. Obojetnie też czy pod baranka czy na baranka ważne żeby dać. Na opakowaniu baranka firmy boll pisze wyraźnie zeby nie zapomnieć pomalowac przed lub po nałożeniu baranka i potwierdzam ,że sam baranek przyspieszy tylko korozję bo nie tworzy szczelnej warstwy .


Najlepiej to dać podkład reaktywny, zwykły podkład , lakier właściwy i na to baranek i ewentualnie jeśli nie podoba ci się jego kolor to jeszcze raz zamalować kolorem właściwym

kamax_19 - Pią Kwi 29, 2011 09:14

Będę miał dzisiaj całą kastę co prawda od MG ZR ale pasuje do R200. wersja 3d i progi i tylne błotniki zdrowe idealne na przeszczep. Jak ktoś będzie zainteresowany to pisać
cudak83 - Sro Wrz 21, 2011 17:11

A nie próbował nikt dobrać reperaturek błotników od innego auta? może od któregoś civica by pasowało kształtem? zamierzam wstawić auto do blacharza..progi mam ale mocny problem z błotnikami :/ naprawdę żadnych patentów nie ma oprócz przeszczepiania tylnej ćwiartki?
kamax_19 - Sro Wrz 21, 2011 19:09

Tak wstawianie i tak. Jak byś był zainteresowany to mam tylne błotniki do Rovera 200
cudak83 - Czw Wrz 22, 2011 18:14

że wstawianie to wiem ale jestem ciekaw czy jest ktoś kto dobrał od innego auta coś :)

no i zapytać muszę..jakie koszty tych błotników co masz? są to całe ćwiartki? w jakim są stanie?

kamax_19 - Czw Wrz 22, 2011 19:13

Próbowałem ci odpisać na PW ale nie idzie jakiś bład wychodzi szczegóły napisze na PW a co do stanu to bardzo dobry nie ma rdzy.......