Zobacz temat - [R75] Korek kontrolny w automacie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Korek kontrolny w automacie.

marian14 - Wto Kwi 26, 2011 16:42
Temat postu: [R75] Korek kontrolny w automacie.
Witam.Przeczytałem wszystkie posty na temat automatu i nigdzie nie znalazłem opisu gdzie jest korek kontrolny w automacie.Zmieniałem olej i żeby niczego nie zepsuć spuściłem stary olej do bańki,żeby wiedzieć ile zleciało.Zakręciłem śrubę i z góry otworem wlewowym pod filtrem powietrza wlałem tyle ile zleciało tj.ok.4lChciałbym sprawdzić czy faktycznie jest tyle oleju ile potrzeba,ale nie wiem gdzie ten korek jest.Na chłopski rozum powinien być wyżej korka spustowego,ale nic tam nie ma,albo ja nie widzę.Proszę pomóżcie.Najlepiej jakieś foto.Pozdrawiam. :bezradny:
apples - Wto Kwi 26, 2011 17:38

Zdjęcie widać po zalogowaniu http://forum.roverki.eu/v...p=442363#442363
SeniorA - Wto Kwi 26, 2011 18:36

marian14 napisał/a:
ale nie wiem gdzie ten korek jest.Na chłopski rozum powinien być wyżej korka spustowego,ale nic tam nie ma,albo ja nie widzę.Proszę pomóżcie
korek kontrolny i spustowy jest na tym samym poziomie tzn. na dnie ( spodzie skrzyni).Korek kontrolny jest na klucz wsadowy 6 -kątny 5 mm, jest tylko jedna taka śruba. Poziom oleju jest utrzymywany przez wewnętrzną pionową tuleję o określonej wysokości i to co jest powyżej jej otworu , to się przelewa jako naddatek.Dolny jej otwór jest zakręcony śrubą kontrolną.
marian14 - Wto Kwi 26, 2011 19:32

Dzięki za pomoc i cierpliwość.