Zobacz temat - [R75] Zapalanie się kontrolek podczas rozruchu silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zapalanie się kontrolek podczas rozruchu silnika

21matys - Wto Kwi 26, 2011 17:11
Temat postu: [R75] Zapalanie się kontrolek podczas rozruchu silnika
Panowie mam pytanie, dziś mechanik powiedział mi ze podczas odpalania silnika powinna mi sie na chwile zapalić kontrolka "check engine" i po chwili powinna zgasnąć, ale u mnie na wyśwetlaczu z komputera tylko zapala sie kontrolka sprawdzania poduszek powietrznych po czy gasnie, żadne check engine. nabrłaem wątpliwości czy byly właściciel cos nie kombinował. moze cały czas świeciło mu sie check enginie i moze cos zmostkował. dodatkowo podczas testu zegarów zauważyłem świecący sie zielony symbol silnika, od czego on jest?? w skodzie kiedys takie cos widziałem ale symbol zapalał sie kiedy silnik był zimny czy w roverku tez takie cos jest?? z góry dziękuje i pozdrawaim
dukat11 - Wto Kwi 26, 2011 17:40

Spokojnie, u mnie też się nie zapala a wszystko jest ok. A jak jest zimno to zapala się grzanie świec
SeniorA - Wto Kwi 26, 2011 19:03

21matys napisał/a:
mechanik powiedział mi ze podczas odpalania silnika powinna mi sie na chwile zapalić kontrolka "check engine" i po chwili powinna zgasnąć
tak,w dieslu powinna się zapalić jako kontrola sprawnosci żarówki.
21matys - Wto Kwi 26, 2011 19:48

to dlaczego podczas testu zegarów mi świeci check engine a podczas odpalania nie??
apples - Wto Kwi 26, 2011 20:00

21matys napisał/a:
dziś mechanik powiedział mi ze podczas odpalania silnika powinna mi sie na chwile zapalić kontrolka "check engine" i po chwili powinna zgasnąć,
U mnie zapala się i ganie po około 2s. Mogę sprawdzić dokładny czas jeżeli potrzebujesz.
SeniorA - Wto Kwi 26, 2011 20:16

21matys, napisz jakie masz zegary tzn. czy z wyswietlaczem komputera pokładowego.
W zwykłych zegarach są dwie kontrolki silnika ,jedna z wykrzyknikiem i druga bez.

dukat11 - Wto Kwi 26, 2011 20:52

Ja mam z komputerem i się nie zapala. Sprawdzałem błędy i wszystko jest ok.
21matys - Wto Kwi 26, 2011 21:34

ja tez mam wyswietlacz LCD i nic sie nie zapala... aha zapomniałem dodac ze symbol poduszek zaswieca sie bo ostatnio poduszka ktoras mi szwankuje a normalnie to tylko na 3 sekundy zapala mnie sie symbol kontroli trakcji i potem gaśnie
apples - Wto Kwi 26, 2011 21:41

21matys jeżeli chcesz sprawdzić czy kontrolka działa prawidłowo to wyciągnij wtyczkę z czujnika ciśnienia paliwa który jest w obudowie filtra paliwa.


P.S. Ja mam mały wyświetlacz.

21matys - Wto Kwi 26, 2011 21:47

hehe a ja ciagle szukam na forum jak zabrac sie do wymiany filtra paliwa moze apples mi powiesz jak to zorbic. wiem ze zmieniam temat ale nie chce zakładac nowego posta. prosze o wiadomosc na pw z góry dziękuje. a wracajac do tematu to wyciagne ta wtyczke i sprawdze

ps a wielkościa wyśwetlacza nie będe się przekomarzał :lol:

SeniorA - Wto Kwi 26, 2011 21:48

21matys napisał/a:
ja tez mam wyswietlacz LCD i nic sie nie zapala
to tak ma być.Ta druga kontrolka zapalajaca się w teście ,jest do diagnostyki silnika benzynowego.
dukat11 - Wto Kwi 26, 2011 21:54

Zmobilizowałem się, przejrzałem Rave i nie ma ani słowa, że przy High line Instruments pack ma się zapalać przy włączeniu stacyjki. Tylko warning gdy jest coś nie tak.
apples - Wto Kwi 26, 2011 21:57

21matys napisał/a:
ehe a ja ciagle szukam na forum jak zabrac sie do wymiany filtra paliwa moze apples mi powiesz jak to zorbic. wiem ze zmieniam temat ale nie chce zakładac nowego posta. prosze o wiadomosc na pw z góry dziękuje.
Poszło. :wink:
21matys - Wto Kwi 26, 2011 22:02

ok dukan11 y wielkie dzieki za szybka odpoiwedz Panowie