Zobacz temat - [416]Problem z alarmem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416]Problem z alarmem

baksik28 - Wto Kwi 26, 2011 18:26
Temat postu: [416]Problem z alarmem
Panowie ratujcie.
Opisze szybko problem. W drzwiach tylnych od strony pasazrea nie zamykaly sie drzwi z pilota wiec musialem wciskac od srodka. No i dzisiaj troche poczytalem na forum i doszedlem do wniosku ze to moze sie kable poprzecieraly(zaznaczam ze zamykanie szyby dzialalo jak i z drzwi oraz podlokietnikiem) Wyjalem ta zlaczke a tam maz wiec mysle poprzecieram to wszystko i podlacze kabel do kabelka. I tu pojawia sie problem. Podlaczylem kable i szyba sie nie zamyka , samochodu nie moge odpalic bo nie slychac tego pipczenia a jak zamkne wszystkie drzwi to odrazu alarm sie wlacza krotkimi sygnalami. No i musze otworzyc drzwi bo bedzie caly czas pipczal
Ratunku i pomocy bo o 22 do W-wy musze jechac.
Ide jeszcze sprobuje podlaczyc i czekam na pomoc

|
Dodam ze reszta szyb zamyka sie normalnie tak jakby nie dochodzil prad do tych co je odlaczalem.Czya tam jest jakis bezpipecznik czy cos??

darek_wp - Wto Kwi 26, 2011 21:18

Nie ma tam dodatkowego bezpiecznika. Sprawdź dokładnie czy nie pozagniały się przypadkiem styki w kostce albo czy nie zakładasz jej odwrotnie (do góry nogami). Samo odpięcie i wyczyszczenie kostki nie powinno nic przeszkodzić choć jest możliwe, że jak poruszałeś mocnej przewodami a któryś był przetarty to teraz zwiera. Ale sprawdzenie tego to trochę więcej zabawy niż 5 min. Ostatecznie możesz na czas podróży zostawić odłaczoną kostkę - szyby w nocy raczej odsuwać nie będziesz a zamknąć drzwi możesz ręcznie.
baksik28 - Sro Kwi 27, 2011 14:54

Ale ja nie moge wogole samochodu odpalic. Bo gdy wkladam kluczyk to mi immo chyba wszystko odcina. Nie ma tego specyficznego pipczenia po wlozeniu kluczyka do stacyjki, rozrusznik nie kreci, totalne nic. Szyba juz dziala bo wykminilem ze to padl bezpiecznik ale dalej jest brak reakcji na kluczyk. No i jezeli zamkne wszystkie drzwi(poprostu zatrzasne) to odrazu wlacza mi sie alarm(krotkie przerywane trabienie)
Adrian - Sro Kwi 27, 2011 17:12

Rozbierz to jeszcze raz i posprawdzaj. Przeczyść/sprawdź krańcówki. Kup nową baterię do pilota i go zsynchronizuj.
baksik28 - Czw Kwi 28, 2011 15:20

No jakos udalo mi sie to zrobic.Szyba dziala, auto sie uruchamia ale jest jedno ale, natomiast gdy zamkne centralnym to prawe tylne drzwi od strony pasazera sie nie zamykaja(alarm napewno dziala bo jak tylko otworze to odrazu wyje) Ale dlaczego centralny ich nie zamyka?(od srodka zamykaja sie normalnie)
leszczu - Czw Kwi 28, 2011 16:16

baksik28 napisał/a:
Ale dlaczego centralny ich nie zamyka?

Bo może siadł siłownik centralnego. :wink:

baksik28 - Pią Kwi 29, 2011 19:30

Jest jakis sposob aby to sprawdzic??
leszczu - Pią Kwi 29, 2011 20:29

Musisz zdemontować tapicerkę drzwi i zmierzyć np.:czy do siłownika dochodzi napięcie jeśli dochodzi, a siłownik nie reaguje to znaczy, że jest zepsuty.
baksik28 - Sob Kwi 30, 2011 08:29

A wiec tak zrobie.
Pozdrawiam.