Zobacz temat - [R25 iDT] uszkodzenie poduszki silnika?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 iDT] uszkodzenie poduszki silnika?

martens - Sro Kwi 27, 2011 11:52
Temat postu: [R25 iDT] uszkodzenie poduszki silnika?
Witam - mam prosbe o ocene czy tak wyglada uszkodzenie poduszki silnika (gruszkowata, przy potencjometrze gazu i zbiorniczku plynu wspomagania). Poducha jest dosyc droga a poza wyciekiem dziwnego, rudego plynu nie widze innych objawow i znieksztalcen.
Wyciek zauwazylam wczoraj (przedwczoraj przejechalam dosyc szybko przez garb/skocznie), dzisiaj juz nie widze nowych wyciekow, pod autem takze sucho.
Zbiorniczek wspomagania, weze i korek suche i to na pewno nie ten kolor...

1. Czy to ewidentnie wyglada na uszkodzenie poduszki a nie czegos innego?
2. Jesli tak to czy moge z tym chwile pojezdzic? (+- 2 tygodnie).

pozdrawiam
Marta

stare zdjecie z 2009 r.


stan obecny


stan obecny


kolor

Brt - Sro Kwi 27, 2011 15:53

Jeśli nie czujesz różnicy w zachowaniu auta a szczególnie mam na myśli hałas przy przyspieszaniu/hamowaniu silnikiem, to mozesz spokojnie jeździć ... u mnie jak padła poducha to nic nei było widać, tylko zaczęło się właśnie od "dziwnego" hałasu .... dopiero po ok. tygodniu takiej jazdy przy oględzinach wyszło co jest nie tak. W moim przypadku puściło mocowanie tej górnej śruby wewnątrz poduchy. Ciekaw jestem czy ta poducha ma w sobie jakiś płyn, bo ja nic takiego nie zauważyłem na swojej rozwalonej.
xtek - Sro Kwi 27, 2011 18:50

Bo to jest poduszka olejowa, w srodku jest olej.
Poduszka autora watku juz po prostu puscila.

martens - Sro Kwi 27, 2011 20:22

Dziekuje Panom za odpowiedzi.
Brt, wlasnie problem w tym, ze minimalne zwiekszenie halasu nastapilo jakis miesiac temu ale juz sama nie wiem. Raz wydaje mi sie, ze wystepuja wieksze wibracje a raz wydaje mi sie, ze wszystko po staremu. W 2009 roku myslalam, ze ta poduszka odpowiada za wibracje ale wygladala na cala i nieuszkodzona. Wymienilam za to te dluga od spodu bo miala rozwalona gume.
xtek, no wlasnie obejzalam jeszcze raz i wyglada na to, ze olej wyplywal od strony potencjometra, przez taka "dziurke na dole gumy).

Kurcze - nie pozostalo mi nic innego jak umowic sie do mechanika w celu sprawdzenia jeszcze poduszki silnika/skrzyni - od strony skrzyni (jak robic to obie) i zbierac kase i umawiac sie na robote :cry: . Jesli wibracje nie zwieksza sie doturlam sie jakos te 2 tygodnie.
Zdam relacje z wymiany i po :smile: i jeszcze raz dzieki.

pozdrawiam
Marta

Brt - Sro Kwi 27, 2011 22:56

kurcze szkoda, ze wywaliłem swoją starą ... zaraz by poszła do "rozbiórki" ;)
chudson - Czw Kwi 28, 2011 08:52

Też nie zauważyłem przy mojej by była jakaś olejowa , zwykłą guma się wydawała :) W mojej wyrwało gwint od góry i na dziurach stukał silnik bo podskakiwał ( zdiagnozowano to na stanowisku do sprawdzania sprawnosci amortyzatorów ) Wymiana nie była trudna.
martens - Pią Maj 20, 2011 20:34

No to jestem juz po wymianie tej poduchy oraz jednoczesnie poduchy silnika/skrzyni od str. rozrzadu (pod tacka akumulatora).
Wibracje sie zmniejszyly.
:ok: Ustalo szarpniecie silnika przy dodaniu lub odpuszczeniu gazu (jest prawie niewyczuwalne).
Niestety przy gaszeniu silnika nadal zostalo mocno odczuwalne szarpniecie i nie mam zielonego pojecia co jest jego przyczyna ?? :evil:
Dodam, ze dluga poducha pod silnikiem zostala wymieniona jakies 1,5 roku temu i poza tym, ze byla ewidentnie uszkodzona jej wymiana nie przyniosla wymiernych efektow...

adamsky - Pią Maj 20, 2011 20:43

martens, ile Cię te przyjemności kosztowały? kupowałaś nowe czy używane ?
martens - Pią Maj 20, 2011 20:48

adamsky, nowe w TomaTeam, zarowno te dluga jaki i 2 teraz - ceny na stronie.
adamsky - Pią Maj 20, 2011 20:55

martens, dzięks ;)