Zobacz temat - [MG ZR 105] Bardzo gorące tarcze hamulcowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 105] Bardzo gorące tarcze hamulcowe

Sajgon - Czw Kwi 28, 2011 09:55
Temat postu: [MG ZR 105] Bardzo gorące tarcze hamulcowe
Witam,

Jadę sobie i - bardzo rzadko- słyszę piśnięcia z prawej strony samochodu- koło.
Podejrzewam że mogą to być klocki trące o tarczę- minus taki że przejechałem jako właściciel na nich już 1500 km i było ok- dodam że mają koło 1 cm grubości- więc jest ok.

Tarcze są gorące nawet jak zahamuję 3-5 razy to sie rozgrzewają..?

Uprzedzając stwierdzenia:
Jakby dotykały klocki do tarczy - ty by raczej piszczało..

Co jeszcze mogło się zacząć zacierać? // co sprawdzić?

adamsky - Czw Kwi 28, 2011 09:59

może tłoczki nie odbijają ?
poza tym to że tarcze są gorące, to akurat normalne, bo to podstawowe prawo fizyki - siły tarcia wytwarzają ciepło.
Sprawdź przy okazji po jeździe czy felgę masz gorącą... jak nie będziesz mógł dotknąć normalnie felgi to właśnie może tłoczki nie odbijają dlatego Ci piszczy.

Sajgon - Czw Kwi 28, 2011 15:20

:D
fizykę trochę ogarniam;) o tarciu przy hamowaniu- podejrzewałem że to działa w ten sposób.

Tłoczek był w kręgu podejrzanych i popatrzyłem, posłuchałem i wygląda ok.(Ciężko biec koło samochodu i sprawdzać czy hamuje;D)
Ale felg nie sprawdziłem - i to cenna wskazówka;)
Dziękuję bardzo

marcin316 - Czw Kwi 28, 2011 18:32

Podnieś koło i sprawdź czy nie ma zbyt dużego oporu jak spróbujesz nim obrócić. Czasem warto podnieść i drugie koło tej samej osi aby sprawdzić czy opór na obydwu jest porównywalny.
Rozan99 - Czw Kwi 28, 2011 19:30

Jeśli po dłuższym jeżdzeniu będziesz miał gorącą felgę to masz zapieczone śruby plywające przy zacisku.
marcin316 - Czw Kwi 28, 2011 22:35

Rozan99, takie objawy dawać może również ciężko chodzący tłoczek. Nie będzie się cofał na właściwe miejsce przez co klocki będą mocniej naciskały na tarczę.
marcinmarcin - Pią Kwi 29, 2011 09:54

Równie dobrze mogą się po zagrzaniu, klocki blokować w jarzmach (ja tak miałem - były zbyt dopasowane). Ale czuć było że auto nie toczyło się tak luźno.