Zobacz temat - [R200] Problemy z odpalaniem - czujnik położenia wału ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problemy z odpalaniem - czujnik położenia wału ?

memphisto - Czw Maj 05, 2011 09:25
Temat postu: [R200] Problemy z odpalaniem - czujnik położenia wału ?
Witajcie, mam mamy problem z odpalaniem autka i nie wiem czy to problem z masą czy może czujnik położenia wału lub cewka?

Wsiadam do auta na zimnym silniku pali na dotyk ale jak się zagrzeje to ma CZASEM (bo nie zawsze) problem z odpaleniem - czasem mi się wydaje, że lepiej pali jak stoi pod górkę niż jak z górki ale to może być tylko złudzenie.

A więc objawy są takie:

Autko kręci ostro rozrusznikiem jakieś 2-3 sekundy później już zaczyna sie buda trząść jakby chciał odpalić i tak się trzęsie znów 2-3 sek po czym odpala.

Czasem odpala na dotyk, czasem w 2 sek a czasem tak jak wyżej opisałem w 6 sekund.

Dodatkowo wczoraj 1'szy raz wyskoczyła mi kontrolka akumulatora - na działającym już aucie ale zniknęła po 3 sekundach i od tamtej pory przy rozruchach ani razu się nic nie stało - kontrola wskoczyła jak był wpięty komputer z LPG i ustawiany gaz

Czytałem, że jak auto ma problem na ciepłym silniku to może być czujnik położenia wału. Ale jak np stał pod sklepem wczoraj jakieś 2h i był prawie zimny też miał problem z odpaleniem. Później przejechałem 200m zgasiłem i odpalił na dotyk.

Dodatkowo mam dość mocno naderwany kabel od masy przy masce ale nie wiem, czy może to mieć coś wspólnego?

Przed swapem takie same objawy miałem jak mi zgasł bo np dodałem za mało gazu i mi zgasł i później też miał taki problem z odpaleniem jakby go zalało i miał problem ale na starym silniku się to działo tylko jak mi zgasł bo np odpalałem go na biegu bez sprzęgła :mrgreen:

Po swapie taki problem też nie występował, zaczął występować jakieś 2tyg temu

Kozik - Czw Maj 05, 2011 12:20

memphisto, prawdopodobnie leją Ci wtryski i dlatego jest problem z rozruchem. Spróbuj odłączyć gaz (bezpiecznik), spuścić gaz od strony wtrysków i wtedy na benie potestować, jeśli się poprawi to na 99proc wtryski Ci podlewają gazowe i dlatego nie możesz zapalic.
memphisto - Czw Maj 05, 2011 13:53

nie zrozumiałem :mrgreen: tzn wiem co mam zrobić i to rozumiem ale nie wiem czemu by miało zalewać wtryski?

I gdyby tak było to co trzeba zrobić/naprawić ?

I dziwne, bo nawet jak na pstryczku wyłączę gaz aby nie wskakiwał to zapaleniu to i tak miewa problemy z zapalaniem

Kozik - Czw Maj 05, 2011 14:26

nie potrafię tego jakoś dokładnie wytłumaczyć, ale chodzi o to że możliwe że wtryski nie trzymają i jak zapalasz to zapalasz na benzynie ale wtryski gazowe też trochę psikną i wtedy masz zalane świece, a zalane świece dają słabą iskrę i samochód ciężko odpala

[ Dodano: Czw Maj 05, 2011 14:26 ]
sam przycisk ni ewystarczy bo gaz dalej się dostanie przed wtryski i ta sama sytuacja

memphisto - Czw Maj 05, 2011 19:59

Kozik, ale w takiej sytuacji do wymiany wtryski z LPG?
Kozik - Czw Maj 05, 2011 21:20

Jeśli okaże się że będzie odpalał bez problemów to albo do wymiany ewenutalnie można im psiknąć wd40 to może na chwilę pomóc ;)