Zobacz temat - [R820Ti] Wydech
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R820Ti] Wydech

Perez - Czw Maj 05, 2011 10:29
Temat postu: [R820Ti] Wydech
Muszę wymienić wydech. Co polecacie jeżeli chodzi o końcowy. Najlepiej coś podobnego do fabrycznego, nie interesują mnie pierdziochy.
blue827 - Czw Maj 05, 2011 18:13

Odnośnie końcowych tłumików to zwróciłbym uwagę aby był spłaszczony w kształcie elipsy, np tak jak ten WALKER 18900


Ja mam wydech bosala, (jest temat na forum), dźwięk bardzo przyjemny, stłumiony, ale nie podoba mi się jego beczkowaty kształt, a ten Walker jest jakby spłaszczony. Dodatkowo rury są zagięte pod lekkim kątem w dół, podczas gdy Bosal ma proste rury.
Nie wiem czy Walker ma odprowadzanie wody, Bosal ma.

IMO nie ma co zamawiać tłumika z kwasówki bo będzie to tylko efekt wizualny, wydech najszybciej koroduje im bliżej silnika, a tłumik końcowy najwolniej, więc ważniejsze aby spełniał swoje zadanie, czyli jakiś firmowy z dobrym wytłumieniem itp.

Piecia26186 - Pią Maj 06, 2011 10:33

Witam ja jak poszedłem do sklepu po nowy tłumik to mnie przeraziła cena za bosala chcieli 450 pln ale znalazłem rozwiązanie kupiłem od VW Passata dwu rurke malutka modyfikacja i pasi :-) a kosztował 110 pln
Perez - Pią Maj 06, 2011 11:14

No i właśnie to mnie interesuje, czy taki wydech od Passata nie będzie mi blokował spalin. W końcu to silnik turbo.
blue827 - Pią Maj 06, 2011 19:41

Ten tłumik od passata to oryginalny VW fabryczny z niemiec czy zamiennik Polmostrów lub inna polska marka ? od silnika VR6 raczej nie powinien blokować spalin.
Katalizator najwięcej blokuje spaliny bo ma zwężkę na wejściu i wyjściu, najlepiej przy tej okazji zamontować w jego miejsce tłumik przelotowy, tymbardziej że samochód 94r nie musi go mieć.

Odnośnie tego końcowego tłumika to wolałbym jednak dopłacić do jakiegoś markowego, lub zlecić wykonanie, na allegro ogłaszają się że robią tłumiki na zamówienie.

Kiedyś wymieniałem u tłumikarza kompletny wydech do citroena XM bo oryginalny zrobił się dziurawy, ten nowy (jakiś polski wyrób) pięknie wyglądał, wszystkie rurki nowe, tłumiki łącznie trzy też nowiutkie, ale dźwięk okropny, jakieś puste dzwonienie.

flapjck1 - Pią Maj 06, 2011 21:05

podpytajcie w tlumiki.eu, perez ty do nich masz blisko :D bo to zalesie gorne, aleja pokoju

ja kumplowi szukalem wlasnie srodkowego do 820ti coupe ale tych akurat nie ma, z koncowymi nie powinno byc klopotu

pozdrawiam

Perez - Pią Maj 06, 2011 22:51

Byłem u tłumikarza w Piasecznie, który robił mi już kiedyś wydech. Katalizatora u mnie już nie ma, wszystkie wydechy z łącznikiem elastycznym włącznie i robocizną będą mnie kosztować 555zł.
Tomek1212 - Sob Maj 07, 2011 00:07

Ja u siebie końcowy mam z Sharana (bodajże). Płaciłem jakoś 80zł, działa dobrze, ale troche wystaje poniżej zderzaka, no i trzeba było przespawać wieszaki.
Piecia26186 - Sob Maj 07, 2011 09:38

Mój na tłumiku od Passata chodzi dobrze jestem zadowolony i dżwięk dużo tez się nie zmienił
paff - Wto Maj 10, 2011 12:33

na allegro jest jakis koncowy do rovera 825 i 820 bodajze, cena okej, bodajze 160pln.
oczywiscie to wyrob polski

ja w swoim R820ti mam wstawiona plecionke uniwersalna o odpowiedniej srednicy w miescje starej, a srodkowy tlumik to honda accord po przerobkach :-) nie podejmuje nawet wysilku szukania tlumika, jade do tlumikarza i na miejscu cos dobiera i po 40minutach wyjezdzam szczesliwy i wcale niewiele chudszy jak idzie o kase :D