Zobacz temat - [R75] Skrzypienie w układzie kierowniczym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Skrzypienie w układzie kierowniczym

kerbi - Pon Maj 09, 2011 19:35
Temat postu: [R75] Skrzypienie w układzie kierowniczym
Witam, koledzy i koleżanki powiedzcie co może być przyczyną skrzypienia (trzasków ) podczas ruszania kierownicą. Nadmieniam, że wczoraj wymieniłem obydwa paski wielorowkowe. Dzisiaj zrobiłem trasę 500 km i przy wjeździe do Krakowa zaczęło skrzypieć w układzie kierowniczym (podczas najmniejszego ruchu kierownicą a nawet na prostej drodze bardzo trzeszczało i skrzypiało), czy wymiana pasków mogła mieć na to wpływ? Poziom oleju w układzie kierowniczym jest na stałym poziomie. Jak odstawiłem samochód na parking i gdzieś po 2 godz odpaliłem silnik trzasków nie było. Zaraz jadę jeszcze raz na miasto i upewnię się czy jest w porządku. Co mogło być przyczyną tych głośnych trzasków?
Odgłosy te przypominały jakby skrzypiącą sprężynę.

SeniorA - Pon Maj 09, 2011 20:15

kolumna MacPhersona, łożesko
kerbi - Pon Maj 09, 2011 20:23

łożyska niedawno wymieniane, właśnie wróciłem z miasta i kompletna cisza. A Czy przypadkiem wina nie może leżeć po stronie paska za słabo albo za mocno napiętego?
automechanik - Pon Maj 09, 2011 21:56

kerbi, o jakich łożyskach mówisz, bo SeniorA, ma na myśli łożysko kolumny macphersona.
kerbi - Wto Maj 10, 2011 18:50

ja też

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 18:50 ]
Może to istotne ale z paskami wymieniałem także wahacz i tuleję. Dzisiaj to samo po odpaleniu cisza po kilkunastu kilometrach znowu skrzypienie?

Warager - Pią Maj 20, 2011 13:40

Sprawdż, czy na maglownicy nie masz przecieku.
SyntaX - Pią Maj 20, 2011 14:47

- Wyciek na maglownicy
- Sprawdź dokręcenie śrub drążków skrętnych (Rave zaleca co 50.000 sprawdzenie)
- Końcówki drążka kierowniczego.
- Dociśniecie przewodów do złącz na sewie
- Sprawdź czy wyrzuca Tobie poprawnie włączony kierunek (Lubi pękać ten pomarańczowy plastik)
- Sprawdź osadzenie kolumny kierowniczej na maglu, może krzyżak pada.

To chyba tyle co pamiętam.

kerbi - Pią Maj 20, 2011 19:56

Dzięki panowie za porady, ale tak jak by od paru dni jest cisza. Płyn na pewno nie ucieka i wycieków nie ma. Będę nasłuchiwał i obserwował.