Zobacz temat - [freelander]nie otwiera drzwi kierowcy z pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander]nie otwiera drzwi kierowcy z pilota

Piotr75 - Pon Maj 09, 2011 23:33
Temat postu: [freelander]nie otwiera drzwi kierowcy z pilota
Nie otwierają mi się drzwi kierowcy z pilota ,zamykanie przebiega normalnie. Dodam że mam orginalną europejską wersję. Podobno są tam dwa siłowniki jeden do zamykania ,drugi do otwierania i to ten padł. Macie jakieś patenty co trzeba z tym zrobić żeby znowu spełniało swoje zadanie.
charlee - Wto Maj 10, 2011 07:13

Piotr75,
Wydaje mi się że pisałem Ci na elektrodzie, że należy wymienić siłownik lub silniczek siłownika odpowiedzialny za zamykanie.

longer86 - Wto Maj 10, 2011 11:43

jak zamek jest taki sam jak w R75 i są 2 silniczki... to przed wymianą warto wyciągnąc zamek, co prawda trzeba go roznitować. Ja miałem tak brudny komutator tego silniczka że nie miał styku po wyczyszczeniu działa prawidłowo.
Piotr75 - Wto Maj 10, 2011 14:19

charlee- tak pisałem też na elektrodzie, napisałem też tu z nadzieją że może ktoś już przerabiał ten temat i ma "łatwy" sposób na naprawę tego. Spróbuję go rpznitować i przeczyścić jak nie pomoże to wymienię na uniwersalny. Powiedzcie czym jest sterowany ten silniczek "+" czy "-" ? ,go sterująa najlepiej jakie kolory kabli w złączu .
charlee - Wto Maj 10, 2011 18:08

schemat, może pomoże.
LUCOM - Sro Lip 06, 2011 00:21

Jeśli to po przekładce z anglika to drzwi od strony kierowcy się otwierają za drugim razem. Trzeba w pilocie nacisnąć 2x.