Zobacz temat - [MGF] Obroty na jałowym - silniczek krokowy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Obroty na jałowym - silniczek krokowy?

practicator - Czw Maj 12, 2011 14:56
Temat postu: [MGF] Obroty na jałowym - silniczek krokowy?
Mam problem z obrotami - jak odpalę zimny silnik grzecznie pracuje na 1500. Po przejechaniu paru KM kiedy temp. płynu i oleju jest już na stałym poziomie, po dojechaniu np. do świateł autko utrzymuje dalej te 1,5k obrotów, zamiast zejść na standardowe ok. 875.

Jeśli wtedy depnę lekko gaz, przeskoczę 2000 obrotów, to potem opadnie już do właściwej prędkości obrotowej. Jest to denerwujące i wpływa na zwiększone spalanie, które w mieście i tak już jest duże.

Nie wiem jak się za to zabrać - czy to kwestia niedomykającej się przepustnicy, czy może silniczka krokowego. Da się to jakoś we własnym zakresie naprawić?

Andrzej_1272 - Czw Maj 12, 2011 18:49

Jeśli masz pojęcie jakieś o mechanice,to wyczyść sobie silniczek krokowy i przepustnice.Będzie po tym O.K .Ale jeśli nie za bardzo się znasz,to daj to żeby zrobił twój mechanik.POZDRAWIAM.
practicator - Czw Maj 12, 2011 20:49

jakieś tak, tylko trochę mi pewnie zajmie lokalizacja krokowca. muszę rave poczytać. przepustnica wiem gdzie jest. dokładnie na wprost twarzy jak się pokrywę wewnętrzną zdejmie - trza węża od dolotu demontować (i kupić zwykłą opaskę zaciskową, bo z tą szpecjalną się męczyłem dobrych pare min zanim udało mi się ją zamknąć.
Xao - Wto Maj 24, 2011 18:19

Witam

od 2 dni mam to samo... daj znać czy te czary z silniczkiem i przepustnicą pomogły :)
i gdzie jest ten silniczek? :)


Pozdrawiam
Marcin

PS. czy ktoś z szanownego forum może posiada porządą dokumętację albo jest w stanie powiedzieć mi jakie hasło jest do tego elektronicznego katalogu który można pobrać na stronie? dziękuję z góry.

practicator - Sro Maj 25, 2011 12:45

część zasobów na stronie jest tylko dla Klubowiczów.

problem rozwiązałem, po dłuższych obserwacjach okazał się trywialny - blokowała się linka gazu w pancerzyku. ściągnąłem go z przepustnicy, uniosłem do góry i psikałem WD-40 aż zaczęło cieknąć z drugiej strony, po tym objawy ustały.

Xao - Sro Maj 25, 2011 16:07

Witam

To idę to wykonać u siebie :) proste sposoby zawsze dają rade...


Pozdrawiam
Marcin

PS. tu nie chodzi o zasoby bo takowe już mam jedynie o hasło do programu. chyba to nie jest aż takie tajne?!

practicator - Czw Maj 26, 2011 16:02

było gdzieś w dziale download.