Zobacz temat - [Rover 620SDi 1996r] kontrolka od oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Rover 620SDi 1996r] kontrolka od oleju

lysy22 - Sob Maj 21, 2011 23:13
Temat postu: [Rover 620SDi 1996r] kontrolka od oleju
Witam.
Moj problem wyglada nastepujaco.

Wczoraj wjechalem w dosc duza kaluze po czym zaczela mi sie palic kontrolka oleju.
sprawdzalem olej i jest wszystko ok.

co moe byc przyczyna?? i gdzie szukac ??

pozdrawiam

empe - Nie Maj 22, 2011 02:48

Pewnie zwarcie w przewodach od czujnika ciśnienia oleju.
Sprawdź czy masz kompletną dolną osłonę silnika a potem wtyczkę i przewody od czujnika.

lysy22 - Nie Maj 22, 2011 09:01

a gdzie ten czujnik sie znajduje??
Mazak - Nie Maj 22, 2011 11:10

do czujnika dostała się woda i dla tego kontrolka będzie teraz szaleć (nic groźnego sie nie stanie) po jakimś czasie jak woda odparuje powinno być ok czujnik znajduje się z tyłu silnika mniej więcej nad filtrem oleju możesz zdjąć wtyczkę i wybrać wodę np. patyczkiem do uszu albo czekać aż samo ustanie :)
lysy22 - Nie Maj 22, 2011 15:08

ok poszukam i dam znac czy to to dzieki z gory
Mazak - Nie Maj 22, 2011 15:25

na 90% to jest to,po wjechaniu w kałużę woda ścieka po przewodzie do czujnika jest to słabo uszczelnione, u mnie było dokładnie to samo aż w końcu za którymś razem czujnik w końcu zdechł
mmateeusz - Pon Maj 23, 2011 15:16

kolego ja miałem dokładnie rok temu ten sam przypadek że podczas ogromnej ulewy jechałem ulicą gdzie stała woda i za jakieś kilkanaście km zapaliła mi się kontrolka oleju, a poźniej czujnik sie spalił bo nawet kontrolka nie świeciła się gdzie przekrecałem kluczyk a po wymianie jest wszystko ok juz rok czasu, Ja kupowałem czujnik w sklepie za 18 zł i bez problemu sobie sam go wymienisz:)