Zobacz temat - [r214si] klocki hamulcowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214si] klocki hamulcowe

kokes22 - Pon Maj 23, 2011 19:20
Temat postu: [r214si] klocki hamulcowe
Witam, mam wielką prośbę, czy ktoś mógłby mi doradzić jakie klocki hamulcowe kupić ?
i czy z rocznika 95 pasują do 97

bo przeważnie znajduję do 95...



a druga sprawa, jadąc, w prawy przednim kole po naciśnięciu hamulca słyszę takie tarcie , tak jakby po prostu się zaciskały i nie odbijały.. czy wymiana klocków załatwi sprawę ?

tak czy siak muszę je wymienić bo praktycznie ich nie ma ...


Znalazłem takie, mam rozumieć że od razu 4 za tą cenę ?
klocki hamulcowe

kumilek23 - Pon Maj 23, 2011 20:52

http://www.tomateam.pl/sk...amulcowy&c=1354 polecam ATE, może znajdziesz gdzieś taniej, a te które wskazałeś też będą git tylko nie wiem co to za producent, ale możesz spróbować... :razz:
kokes22 napisał/a:
a druga sprawa, jadąc, w prawy przednim kole po naciśnięciu hamulca słyszę takie tarcie , tak jakby po prostu się zaciskały i nie odbijały.. czy wymiana klocków załatwi sprawę ?
może być konieczna regeneracja zacisku, tutaj już koszty większe, któryś tłoczek możenie odbijać...
kokes22 napisał/a:
Znalazłem takie, mam rozumieć że od razu 4 za tą cenę ?

jeszcze nie widziałem klocków na sztuki, raczej sprzedają je w kompletach tj. po 4 sztuki, a cena nie jest wcale szokująca na alledrogo znajdziesz komplet "klocków" pewnie w okolicach 40 zł

kokes22 - Pon Maj 23, 2011 21:40

dzięki wielkie :)
leszczu - Wto Maj 24, 2011 13:33

Również polecam polecam klocki firmy ATE, tutaj masz link do allegro do nich, bo to co podał kumilek23, to są szczęki hamulcowe i idą do tyłu do bębnów. :wink:
Lewis - Wto Maj 24, 2011 13:57

równiez POLECAM ATE nie przejmuj sie jak beda na początku popiskiwac musza sie dotrzec :)
xel22 - Wto Maj 24, 2011 18:44

Cześć wszystkim, ja mam pytanie trochę z innej beczki bo będę teraz zmieniał klocki razem z tarczami ale chcę kupić tarcze wentylowane a wiem że są o 8mm grubsze od pełnych i czy wejdą w mój zacisk?
kumilek23 - Wto Maj 24, 2011 18:52

leszczu, racja ajm sory z rozpędu... :cool:

[ Dodano: Wto Maj 24, 2011 18:52 ]
xel22 napisał/a:
czy wejdą w mój zacisk?
oczywiście że nie wejdą, musisz kupić niewentylowane, albo wymienić również zaciski :wink:
xel22 - Wto Maj 24, 2011 19:08

Ok, dzięki :cry: