Zobacz temat - [R214i] Obudowa wałka rozrządu - uszczelnienie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] Obudowa wałka rozrządu - uszczelnienie

tomi83 - Pon Maj 23, 2011 23:14
Temat postu: [R214i] Obudowa wałka rozrządu - uszczelnienie
Witam,

w sobotę rozebrałem obudowę wałka rozrządu, gdyż na łączeniu z głowicą silnik się pocił:( Przed złożeniem posmarowałem cienko powierzchnię przylegania obudowy silikonem wysokotemperaturowym. Czy dobrze zrobiłem?? Wiem, że oryginalnie szło tam coś na podobieństwo naszego rodzimego Hermetica...

automechanik - Pon Maj 23, 2011 23:19

Dobrze, o ile warstewka była cieniutka, z powodzeniem spełni swoje zadanie.
wachu990 - Wto Maj 24, 2011 23:47

Witam !! Też dałem na sylikon wysokotemperaturowy. Od roboty suchutko. Nie załowałem sobie sylikonu. Najważniejsze nałożyć sylikon, i przykręcić głowiczkę palcami - do momentu lekkiego wypłynięcia sylikonu boczkami. Tak zostawić na lekko ponad godzinkę, by się sylikon utwardził. Następnie wszystko poskręcać do kupy już z odpowiednią siłą. Pozdrawiam !!
automechanik - Sro Maj 25, 2011 13:14

Uważaj z tym silikonem by nie zatkać kanałow olejowych :kręciek:
azor77 - Sro Maj 25, 2011 19:49

wachu990 napisał/a:
Nie załowałem sobie sylikonu. Najważniejsze nałożyć sylikon, i przykręcić głowiczkę palcami - do momentu lekkiego wypłynięcia sylikonu boczkami. Tak zostawić na lekko ponad godzinkę, by się sylikon utwardził.


A co z naddatkiem tego silikonu, który wypłynie wewnątrz głowicy, zastanawiałeś się :?:
Podczas eksploatacji silnika, ten naddatek silikonu odrywa się od głowicy i sobie krąży z olejem, po całym układzie smarowania i zatyka co mniejsze kanały olejowe.
Najlepsza metoda to Klej anaerobowy.

wachu990 - Sro Maj 25, 2011 20:44

no masz rację .... może nie zatka :grin: haha