Zobacz temat - [R200] Uszczelniać prawej półosi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Uszczelniać prawej półosi

ADI-mistrzu - Sro Maj 25, 2011 22:52
Temat postu: [R200] Uszczelniać prawej półosi
Witam!

Trochę już od jakiegoś czasu pluje mi olejem z prawej półośki i stwierdziłem że czas to zrobić.
Tylko nie mogę jednoznacznie stwierdzić jaki tam idzie simering, przejrzałem forum i tak dalej mętlik mam :???:

Znalazłem że niby pod moją skrzynię podchodzi AAF1610, ale czy to nie ma przypadkiem różnicy prawy/lewy?
Nie chciał bym się męczyć z rozłożeniem tego (a sporo roboty mnie czeka :???: ) a potem znowu tego wybebeszać bo dalej cieknie.

Pozdrawiam

Rover666 - Czw Maj 26, 2011 01:35

Nie ma różnicy między lewą, a prawą stroną. Ostatnio u siebie to wymieniłem. Część zamówiłem z TOMATEAM, nr AAF1610 (29 zł). Po wymianie nic nie cieknie, więc to musi być ta część.

Pozdrawiam

ADI-mistrzu - Czw Maj 26, 2011 21:32

Może ktoś potwierdzić to jeszcze?
Nie jest to przypadkiem tak jak w uszczelniaczach w wałkach rozrządu że są kierunkowe?

P.S.
Kiedy wymieniłeś uszczelniacz?

sTERYD - Pią Maj 27, 2011 08:19

nie są to uszczelniacze kierunkowe, więc z obu stron są takie same, ale od któregoś tam numeru vin są nieco inne uszczelniacze, takie z dodatkowym wystającym rąbkiem wchodzącym w półoś.
ADI-mistrzu - Pią Maj 27, 2011 08:38

Dziękuję Panowie, to teraz wezmę "tylko" wyciągnę ta półośkę, wygrzebię ten simering i chyba przejadę się do tomiego, bo w intercars'ie ani w FOTA tego nie widzę.
sTERYD - Pią Maj 27, 2011 09:23

Jak masz ten zwykły, to simerring dobierzesz normalnie po rozmiarze :cool:
tylko spuść najpierw olej ;)