Zobacz temat - [R214Si] Pomoc w doborze instalacji LPG dla kolegi z forum.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Pomoc w doborze instalacji LPG dla kolegi z forum.

Wydryszek - Nie Maj 29, 2011 15:51
Temat postu: [R214Si] Pomoc w doborze instalacji LPG dla kolegi z forum.
Drogie koleżanki i koledzy.

Od dłuższego czasu kontaktuje sięze mnąforumowicz Lukasz_Konin (mam nadzieję że się nie gniewasz że tu to wklejam :D ) i staram się Mu jakoś najlepiej doradzić w kwestii doboru elementów instalacji LPG.
KJolega nie ma zbyt dużego wyboru w Koninie a najlepszy zakład chce Mu wcisnąć instalację za 2300pln na STAG'u z Waldemarami a za 2500 z MagicJet'ami.
Od początu jestem za tym co sam mam czyli STAG+MJ zaznaczając iż wszędzie odradzają Valteki z czysto technicznych powodów (awaryjnosć, rozregulowywanie się, listwa 3Ohm nie dla Rovera).

Kwestie dotrysków, elektroniki sterującej zostały wyjasnione i kolega ma już pogląd mniej wiecej na to co mógłby dobrego mieć w samochodzie.
Lukasz_Konin nie ma chyba jednak w okolicy zakładu któremu mógłby zaufać w pełni w kwestii montażu żeby potem nie uganiać się z gwarancją, regulacjami itd.
Mam więc prośbę o przedstawienie ewentualnych propozycji zakładów już poznanych przez forumowiczów w okolicach Konina którzy mogą polecić jakiś warsztat.

Lukasz_Konin - Nie Maj 29, 2011 16:09

Wydryszek, spokojnie, nie gniewam sie :) wlasnie mam problem naprawde. Zaklad ogolnie chwala sobie w koninie, no i mowia ze Valteki wystarcza w zupelnosci. A doplaty do MJ chca 200zl. Ale jak sie naczytalem tych wszystkich tematow, to mam metlik w glowie. Bo wiadomo, chcialbym jak kazdy miec dobrze zalozona instalacje, i nie miec pozniej zadnych problemow po zalozeniu. :cry:
hudy23_1985 - Nie Maj 29, 2011 21:46

Nie wiam jal w koninie ale Pitec w Poznaniu na ul. Konatkowskiej 4 jest napewno OK
Zakład partnerski AC
czego masz oczekiwać od gazownika
Reduktor zavoli zeta n(lub inny niż Tomasetto Alaska)
Wtryski minimum to MJ Choc u mnie Valteki 1 Ohm też dawały rade
Kolektor musi być sciągany do wiecenia
Butla zamontowana do jazdy do przodu(wielozaworem do klapy

http://lpg-forum.pl/index.php
tutaj można zlecic montaż i poczytać sobie zeby sie dokształcic

Pozdrawiam