Zobacz temat - [216si 1996r.] piszczenie w czasie skręcania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [216si 1996r.] piszczenie w czasie skręcania

GrandMagic - Sro Cze 01, 2011 21:48
Temat postu: [216si 1996r.] piszczenie w czasie skręcania
Witajcie Drodzy Forumowicze. Ostatnio podczas parkowania zauważyłem dziwny pisk pod maską. Mianowicie podczas parkowania i skrętu kierownicą tak o 45stopni słyszać piszczenie spod maski. Pojechałem do mechanika i polecił mi skręcić kierownicą maksymalnie i wtedy podobno pompa dostaje ekstra ciśnienie i może się przedmuchać. Po skręceniu pisk ustaje ale niestety tylko na kilka minut. Takiego odgłosu nie słyszę w czasie normalnej jazdy tylko podczas parkowania. Czy takie objawy mogą wskazywać na koniec pompy wspomagania? nie chciałbym wymieniać pompy nie mając 100% pewności... Na początku myślałem, że mam mało płynu(był na granicy minimum) ale po dolaniu dalej piszczy. Miał ktoś z Was taki problem?
wachu990 - Sro Cze 01, 2011 21:58

Hmm.... może hamulce piszcza. Też tak miałem, że podczas skrętu, a w późniejszym stadium podczas jazdy prosto piszczało (nie hamując). Nie mogłem dojść co to. Po rozkręceniu zacisku, wyczyszczeniu klocków, całej rdzy, nasmarowaniu pisk ucichł. Działo się to dopiero po jakis 2-3 km(piszczenie) ... przepatrz hamulce - kiedy tam zagladałeś ?? :wink:
GrandMagic - Sro Cze 01, 2011 22:05

kurcze ale piszczy tylko przy ruszaniu kierownicą.... jak rano ruszam to jest ok. a ja chwile pojezdze to jak stanę w miejscu i pokręcę delikatnie kierownicą to piszczy. No i tak jak mówiłem jak skręcę na maksa kierownicą i przepcha się trochę pompa to przez jakiś czas nie piszczy. a hamulce wymieniałem tył 2 tyg temu a przód był sprawdzany i jeszcze z pół roku pojeżdzę;)
wachu990 - Sro Cze 01, 2011 22:20

A to ok myślalem, że jak jedziesz to piszczy :wink:
kamax_19 - Sro Cze 01, 2011 22:21

Jak by ci siadała pompa albo byś miał mało płynu to ciężko chodziło by ci wspomaganie a i pompa by wyła dość głośno.
GrandMagic - Sro Cze 01, 2011 22:23

to juz nie wiem co to moze byc;/ zastanawia mnie to, ze jak przedmucham pompe na maksymalnym skrecie to jakis czas nie hałasuje...
kamax_19 - Sro Cze 01, 2011 22:24

A może jakieś gumy od zawieszenia ci piszczą...??? Kolega tak ma w golfie właśnie piszczy mu właśnie któraś guma.

[ Dodano: Sro Cze 01, 2011 22:24 ]
A wspomaganie chodzi gładko lekko idzie kierownica...???

GrandMagic - Sro Cze 01, 2011 22:29

nie widzę właśnie różnicy we wspomaganiu.... chodzi gładko i lekko;)
kamax_19 - Sro Cze 01, 2011 23:31

Czyli raczej to nie pompa... Może to coś w maglownicy piszczy :/