Zobacz temat - [214Si] Problem z centralnym i klaksonem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si] Problem z centralnym i klaksonem

Kacor - Sro Cze 01, 2011 22:27
Temat postu: [214Si] Problem z centralnym i klaksonem
To mój pierwszy post tutaj więc przede wszystkim Witam!

Od tygodnia jestem jak na razie szczęśliwym posiadaczem 214 Si z 97r.

Jednym z moim problemów za który nie wiem jak się zabrać jest centralny zamek

Nie działa mi pilot więc otwieram i zamykam z kluczyka jak na razie. Problem polega na tym, że co jakiś czas (co 5-10) gdy otwieram drzwi słychać krótki klakson. Proszę o pomoc.

Będę wdzięczny gdy ktoś mi doradzi- zakupiłem auto, nie działa mi centralny, płytka w pilocie wygląda na nową(aż za bardzo czysta jak na 97rok), baterię wymieniłem, bezpieczniki też ok. Jechać na kodowanie ? czy sugerujecie inne rozwiązanie naprawienia centralnego? mam tylko 1 komplet kluczyk+pilot. światełko od immobi w kabinie nigdy nie widziałem żeby się świeciło, nie wiem czy to normalne i czy coś pomoże w moim pytaniu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli gdzieś się powtórzył temat, niestety nie znalazłem.

kamax_19 - Sro Cze 01, 2011 22:30

Jak pilot wcale nie działa to coś mi się wydaje że immo jest po prostu odcięte, Tylko zastanawia mnie ten klakson... :/

U mnie jak byś otwarł samochód z kluczyka to nigdzie nie odjedziesz gdyż zaraz załączy się immo i będzie piszczeć i świecić się dioda na cyferblacie.

Kacor - Sro Cze 01, 2011 22:58

Czyli może odcięte immo bo coś nie teges z kluczykiem, nic muszę i tak spróbować podłączyć, gdzieś to ogarnę.
Macie jeszcze jakieś pomysły ?

kamax_19 - Sro Cze 01, 2011 23:08

Oj immo raczej sam nie podłączysz wiem ze taka robota to już dla elektromechanika.

[ Dodano: Sro Cze 01, 2011 23:08 ]
Zastanawia mnie jeszcze skąd ten klakson roverki raczej tego nie miały..... :?: :?: :?:

Harry - Sro Cze 01, 2011 23:15

był klakson jeżeli zły kod się "wpisało" od imo
jeżeli auto możesz odpalić bez pilota( tzn. nigdzie w pobliżu nie masz pilota) to imo masz wycięty

Kacor - Sro Cze 01, 2011 23:22

pilot mam przy kluczyku dopięty ale żaden z guzików nie działa.
Pawkaz - Sro Cze 01, 2011 23:24

Widze ze masz problem troszke podobny do kolegi Dudek
Tu masz link do opisu sytuacji
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

Sajgon - Czw Cze 02, 2011 09:46

Witam,
mam podobny problem.
klakson pisknie co 20-30 raz podczas uzbrajania /zamykania drzwi.
Immo działa:)
i bądź tu mądry..

Na razie jak podczas uzbrajania pisknie klakson to wmawiam sobie że samochód się ucieszył.

Kacor - Czw Cze 02, 2011 18:04

Pawkaz czy link aby dobry?

Więc zostawiłem pilot w domu i poszedłem przejechać się autem, wszystko normalnie.
Gdy zostawiam auto z otwartymi drzwiami i próbuję zamknąć to klakson się odzywa ale dlaczego odzywa się gdy otwieram czasem tego nie wiem.

Czyli raczej czeka mnie wizyta u elektryka.

Harry - Czw Cze 02, 2011 19:32

czyli ktoś zle usunął imo,bo bez pilota auta nie odpalisz