Zobacz temat - [R400] Sworzeń dolnego wahacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Sworzeń dolnego wahacza

bartoszek_m - Sob Cze 04, 2011 14:35
Temat postu: [R400] Sworzeń dolnego wahacza
Witam Panowie i Panie,
mam takie nietypowe pytanie.
Wymieniałem jakiś czas temu sworzeń dolnego wahacza no i niestety się rozleciał.
Wymieniam go znowu jednak już znam powód (najbardziej prawdopodobny) dla którego ten sworzeń stracił prawie swój cały gwint.

Stożek sworznia nie blokował się w wahaczu. Stąd moje pytanie.
Jakie wymiary ma otwór wahacza dolnego do którego wchodzi ten sworzeń?

Zna ktoś odpowiedź na to pytanie.

Adrian - Sob Cze 04, 2011 14:43

Może to Ci pomoże:

http://forum.roverki.eu/v...light=sworze%F1

snake0908 - Sob Cze 04, 2011 14:48

Witam

Pewnie kupiłeś sworznie do wersji benzynowej 1.4 i 1.6 o średnicy stożka 14.5 mm.
Ty musisz mieć o średnicy 16 mm ( tak jest w benzynie 1.8 i dieslach ).

pozdr

bartoszek_m - Sob Cze 04, 2011 14:58

snake0908 napisał/a:
Witam
Pewnie kupiłeś sworznie do wersji benzynowej 1.4 i 1.6 o średnicy stożka 14.5 mm.
Ty musisz mieć o średnicy 16 mm ( tak jest w benzynie 1.8 i dieslach ).


No właśnie, tylko że w sklepie oczywiście prosiłem o sworzeń do 2.0 SDI i taki mi zamówili. Nawet powiem że nie spodziewałem się, że w różnych typach silnika sworznie będą się różnić.
Najgorsze to, to że już ten sworzeń jest wbity i go już mi nie wymienią. Jest to sworzeń firmy 555.

Myślicie, że jakby zamówił do tego tulejkę to będzie dobrze śmiagać?


Tak dla ciekawości to otwórz w wahaczu na górze ma troche poniżej 18, a na dole ok. 14.5

Jugol - Sob Cze 04, 2011 15:22

bartoszek_m napisał/a:
Myślicie, że jakby zamówił do tego tulejkę to będzie dobrze śmiagać?


Jeżeli Ci nie zależy na swoim i innych bezpieczeństwie, to tak, ale zdecydowanie powinieneś zakupić odpowiedni sworzeń jak Ci napisał snake0908 i taki własnie założyć. Do kupienia w http://tomateam.pl/

snake0908 - Sob Cze 04, 2011 16:57

bartoszek_m napisał/a:
Myślicie, że jakby zamówił do tego tulejkę to będzie dobrze śmiagać?


Szczerze powiem że wątpię w to założysz tam jakakolwiek tulejkę, a poza tym jak napisał Jugol, to jest połączenie krytyczne i nie bawiłbym się w jakiekolwiek modyfikacje.
Trudno, trzeba kupić nowe i założyć jeszcze raz. Na takich rzeczach się nie oszczędza.
Ale jak patrzyłem do oferty intercars oni podają że jest jeden sworzeń do wszystkich modeli co jest oczywiście błędem.
Ja kupiłem sworznie firmy RTS ( może jeszcze mam gdzieś pudełka to napisze ci nr cześci )

Jugol - Nie Cze 05, 2011 10:37

bartoszek_m napisał/a:
Myślicie, że jakby zamówił do tego tulejkę to będzie dobrze śmiagać?


Rozumiem, że zamówił chyba u tokarza, żeby dorobić (czyli rzeźba ) bo jeżeli sworzeń ma mniejszą średnicę na stożku, niźli otwór w wahaczu. Różnica wynosi zaledwie 1,5mm więc po 0,75mm na stronę by miała owa tulejka :szok: ODPUŚĆ SOBIE i zakup dedykowany sworzeń :ok: