Zobacz temat - [r200 SDi] Problem z wentylatorem nawiewu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200 SDi] Problem z wentylatorem nawiewu

plemaster - Nie Cze 05, 2011 19:44
Temat postu: [r200 SDi] Problem z wentylatorem nawiewu
Ostatnio kiedy włączam wentylator na 4 bieg zaczyna coś w nim charczeć tak jak by łopatki o coś haczyły (dzieje się to tylko na 4 biegu i też nie zawsze, czasem wszystko jest ok). Chciałem dobrać się do środka i sprawdzić co tam się dzieje ale kurcze za nic tego wentylatora wyjąć nie mogę....zamiast ładnie wyjechać to skubaniec opiera się o podłogę. Wynalazłem na forum, że już kilka osób się z tym męczyło ale rozwiązania problemu nie podali. Może komuś udało się znaleźć sposób na wyjęcie tego wiatraczka?
kamax_19 - Nie Cze 05, 2011 20:44

plemaster, Jest na forum na pewno jak go wyjąć, nie chce mi się teraz tego szukać ale jest. A tak wentylatora nie wyciągniesz, musisz wyjąć wszystko cały ten mechanizm co jest razem z wiatrakiem i te plastiki przed nim. Jest trochę grzebania.

Kolega Wachu90 mówił mi że jak go wyjął i wymył to wyleciało z niego strasznie dużo syfu i może to tam u ciebie gdzieś trze... jakiś brud....???

plemaster - Sro Cze 08, 2011 17:33

Wyjąć mi się tego nie udało....wole żyć bez 4 biegu niż rozbierać cały przód ;) Ale ustaliłem że nie ociera o żaden paproch tylko po prostu o obudowę....ale nie wiem dlaczego tylko na 4 biegu :/
pgrad - Sro Cze 08, 2011 19:02

Coś pewnie wpadło do środka bo silnik jest przed filtrem, na większej prędkości siła wypycha to coś na ściankę i wiatrak o to obija.