Zobacz temat - [R220 SDI]Ciężko odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI]Ciężko odpala

Kapussta23 - Pią Cze 10, 2011 16:48
Temat postu: [R220 SDI]Ciężko odpala
Witam!Jakieś 2 dni temu pojawił się problem z moim roverkiem.a mianowicie,bardzo ciężko odpala nawet jak jest ciepły.trzeba go kręcić z 30 sekund zanim zaskoczy.Wymieniłem filtr paliwa i zaworek powrotny ten przy pompie.objawy są takie jakby był zapowietrzony.Świece są sprawne.znajomy mechanik powiedział ze pasek mógł przeskoczyć na rozrządzie o jeden ząbek tym samym przestawić zapłon.Proszę o jakieś porady.
niedziu - Pią Cze 10, 2011 19:04

Kiedyś miałem podobny problem, zakupiłem nową gruszkę/pompkę i odpowietrzyłem układ przy filtrze paliwa. Z tego co rozumiem to chyba w ogóle nie masz tej gruszki przy filtrze paliwa? W intercarsie kupiłem taką za 33zł.
kamax_19 - Sob Cze 11, 2011 00:38

A z tego co wiem w SDI nie trzeba odpowietrzać układu.....

Też miałem ten problem ale u mnie występował tylko na zimnym silniku długo trzeba było piłować bo jak wspomniałeś Kapussta23, miałem uszkodzony zaworek zwrotny na układzie paliwowym i paliwo cofało się do baku, a i rozrząd przestawiony właśnie miałem o ząbek. Wizyta u mechanika wyszła 100zł i autko hula już ponad 2 lata bez problemu.

Przestaw rozrząd i jak się nie polepszy trzeba będzie szukać dalej..... :/

Jugol - Sob Cze 11, 2011 01:59

kamax_19 napisał/a:
A z tego co wiem w SDI nie trzeba odpowietrzać układu.....


...chłodzącego układu nie trzeba, ale paliwowy jak najbardziej, chyba że chcesz zajechać rozrusznik.

Kapussta23 - Sob Cze 11, 2011 02:42

niedziu napisał/a:
W intercarsie kupiłem taką za 33zł.



Możesz podać mi namiary?bo na stronie intecarsu szukałem i nie mogę tego znaleźć

niedziu - Sob Cze 11, 2011 11:03

Tu masz linka na aukcje:
link

ale spytaj gościa czy jest w miare twarda, bo kiedyś kupiłem podobną ale tak miekka że nie miała siły paliwa zassać (co prawda kosztowała 20zł).
Jeśli to nie będzie to to zostaje sprawdzić ten kąt wtrysku.

Tak na marginesie to ja mam kąt 2 stopnie, pali na dotyk ale jest mułowaty do 2000obr - zupełnie na odwrót jak u reszty.

Kapussta23 - Sob Cze 11, 2011 11:33

tak.tylko jak ona podejdzie do mojego?u mnie jest gruszka w pionie i ma węże w kształcie obalonego U.będzie to pasować.np jak utnę te węże?i jeszcze jedno pytanie,ta gruszka też ma jakiś zawór powrotny?
Jugol - Sob Cze 11, 2011 13:17

Spokojnie Ci podejdzie nawet w pionie- o tosię nie martw. A w gruszce oczywiście, że masz zawór zwrotny i jak jest on sprawny, wtedy gruszka spełnia swoje zadanie przy odpowietrzaniu układu paliwowego.
kamax_19 - Sob Cze 11, 2011 13:22

Jugol, Gdzieś na forum chyba nawet ktoś pisał że jak w SDI braknie ropki to nie trzeba odpowietrzać. Ale tak jak piszesz można przypadkiem zajechać rozrusznik :grin: