Zobacz temat - [R75] Zestaw Car Audio
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Zestaw Car Audio

spiderx - Nie Cze 12, 2011 21:44
Temat postu: [R75] Zestaw Car Audio
Na początku tego postu chciałbym się ze wszystkimi przywitać :)

Jestem nowym posiadaczem R 75 z 2002 roku jak i nowym użytkownikiem tego forum :) .

Chciałbym zacząć coś modyfikować w tym samochodzie i tak myślę, żeby zacząć właśnie od audio. Postudiowałem kilkadziesiąt wątków na temat car audio w samochodach i tak sugerując się wskazówkami zawartymi w poszczególnych forach skomponowałem taki zestaw:

radio


głośniki przód

Głośniki tył (i tutaj nie wiem czy one będą pasować czy też trzeba dać takie jak z przodu)

wzmacniacz


Subwoofer (tutaj nie wiem czy ten się nadaje do całego zestawu, bo zależy mi na miejscu w bagażniku to raz, a dwa nie podoba mi się żadna skrzynia z głośnikiem, która miała by spoczywać w bagażniku ;p ale to kwestia gustu ;p )


Jakie maty do wygłuszania najlepiej zastosować? CO byście poradzili na ten temat, bo zauważyłem, że opinie są bardzo rozbieżne na ten temat. Jedni piszą, że sztywne drudzy, że miekkie, które najlepiej wybrać :) ?

Jakie są wasze opinie na temat tego zestawu?

dafit - Nie Cze 12, 2011 23:56

RADIO - za tą kase szukałbym czegoś z serii CDA nawet używek nie bałbym się brać, poza tym ja kiedyś kupiłem i nie żałowałem , w ogóle do 75 to szukałbym czegoś 2din, to racja 2 razy większy koszt ale ja bym wolał poczekać i dozbierać, no ale jak chcesz...

GŁOŚNIKI PRZÓD- co to za firma festynowa w ogóle jest i w dodatku za te pieniądze ? krótko i na temat Hertz ESK, albo dołóż do HSK ew tańsze Helix'y też ładnie grają

tył- dałbym sobie spokój, nie kupuj na razie, a jak zamontujesz bez tylnych i jednak ci będzie ich brakować to dołożysz, ale z tyłu zdaje się seria będzie ok albo w ogóle brak

maty dobrze ci radze kup dynamat bo są leciutkie to raz a dwa na pewno leprze właściwości bitumiczne od zwykłych app/boll, a jeśli fundusze naprawdę ograniczone, to naturalnie miękkie app lub boll ew były jakiejś polskiej firmy też niezłe ale już nie pamiętam jak się zwała firma...

szpynior - Pon Cze 13, 2011 09:03

dafit
Cytat:
GŁOŚNIKI PRZÓD- co to za firma festynowa w ogóle jest i w dodatku za te pieniądze ? krótko i na temat Hertz ESK, albo dołóż do HSK ew tańsze Helix'y też ładnie grają


Oj kolego niestety się z tobą nie zgodzę. Poczytaj na temat tej firmy nie powienieneś trafić na podróbki tak jak w przypadku Hertza - Rowan podał ciekawy link co do głośników HSK z allegro -Link .

Ja osobiście odesłałem takie spowrotem do sprzedawcy bo okazało się że to Nertz, i nie żałuję. Osobiście też będę zakładał PB.

spiderx - Pon Cze 13, 2011 12:39

a co sadzicie na temat tego subwoofera?
dafit - Pon Cze 13, 2011 20:43

wiem o podróbach dlatego napisałem
Cytat:
albo dołóż do HSK
ponieważ to koszt 600zl -700zł ? a nie 300 jak to jest w przypadku podrób
a co do tych powerbass cośtam w życiu o nich nie słyszałem , no ale ja w temacie CA rok temu się kręciłem jak kupowałem sprzęt więc może się pozmieniało , ale i tak bym ich nie kupił...