Zobacz temat - [r214 Si ] Kreci ale nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214 Si ] Kreci ale nie odpala

LeX - Pon Cze 20, 2011 19:00
Temat postu: [r214 Si ] Kreci ale nie odpala
Witam was Roverkowcy, otóż dziś przyjechałem do domu zgasiłem autko chciałem wyjechać poźniej i auto nie odpala. Rozrusznik kręci ale nie chce odpalić. Na zapych też nie idzie. Świec nie mogę wykręcić narazie bo nie mam klucza takiego ale jak wyciągnołem te gumowe przewody to były jakby od oleju chyba. Gdyby poszła jedna świeca to i tak by odpalił na 3 tylko by chodził nierówno? Jakieś przypuszczenia co to może być? Kable? Kopułka? Jak to sprawdzić?
leszczu - Pon Cze 20, 2011 19:02

Kieruj się w stronę układu zapłonu, czyli świece, kable, kopułka, palec, cewka. :wink:
kondzio508 - Pon Cze 20, 2011 23:21

90 % cewka , umnie tez zgasł 2 dni temu na swiatłach i juz nie odpalił , dzis podmieniłem cewkę (a 2 dni temu sprzedałem :( ) i jak reką odją odrazu odpalił z pierwszego , wymien cewke na uzywkę , ale najpierw sprawdz cwiece czy jest mokra jak mokra to paliwo masz a iskry nie ma i wtedy cewka na 99 % , mozesz fajke ze swiecy zdjac polozyc na silniku i sie odsunąć z dala obserwowac czy iskra jest z fajki jak druga osoba przekreca kluczyk do odpalenia . jak nie ma iskry to cewka .

Pozdrawiam.

Lewis - Wto Cze 21, 2011 00:43

sprawdz takze pompe paliwa czy przy wlaczeniu zaplonu slychac jej normalna prace ;]
LeX - Wto Cze 21, 2011 17:50

No więc ta panowie jak kręcę to czuć paliwo i słychać pompę paliwa. Świec nadal nie wykręciłem bo za cholere żaden klucz nie chce pasowac do tych świec normalnie pech co jakiś pożycze to za duży albo za krótki.... tak czy siak jutro będzie u mnie elektromechanik i powie mi co i jak. Ta cewka jest droga?
kondzio508 - Wto Cze 21, 2011 20:46

nowa cewka ok 150 na aledrogo uzywka do 50 zł. , ja kurcze sprzedałem moją a mi teraz była potrzebna :( narazie mam podłaczoną z scorpio mk1 taka jak w polonezie okrągła i działa , takze na próbe mozesz podpiać nawet z poloneza .

co do klucza do swiec jest to 16" tylko musi byc na przedłuzce zeby siegnął i z gumą w srodku coby trzymał świece .

Harry - Wto Cze 21, 2011 22:56

weż na przewód od cewki załóż jakąś świece i zobacz czy jest iskra,
2 sim_co miał taki problem też była iskra, paliwo itp. okazało się, że czujnik ciśnienia w komputerze poszedł

LeX - Sro Cze 22, 2011 19:29

Okazało się że palec zapłonowy ma przebicie i muszę kupić nowy, kumpel powiedział że mam też kupić całą kopułke nową do tego. Pytanie będzie pasował palec od poloneza z tym samym silnikiem? bo w sklepie czasem mogą nie mieć albo nie będą o tym wiedzieli.
leszczu - Sro Cze 22, 2011 19:42

LeX napisał/a:
Pytanie będzie pasował palec od poloneza z tym samym silnikiem?

Będzie pasować. :wink:

Harry - Sro Cze 22, 2011 20:07

właśnie lepiej powiedz w sklepie,ze do poloneza z silnikiem rovera- nie wiem czemu,ale jakoś inaczej wtedy patrzą i cena atrakcyjna się wydaje :mrgreen:
rafik21 - Wto Lip 19, 2011 19:43

Czesc ja mam Rovera 25 2.0 TD z 2000r tez mam problem z paleniem kreci ale odpali tak z 6 razy a potem nie pali trzeba go na plaku dopiero dymi na biało i jest słaby dopuki sie turbina nie właczy miał ktos podobne obiawy?