Zobacz temat - [R420] Turbina gwizda
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Turbina gwizda

wolf1021 - Wto Cze 21, 2011 20:27
Temat postu: [R420] Turbina gwizda
Mam rovera 420
2.0 Sdi i turbina strasznie gwizda od x czasu czy to normalne ?

adamsky - Wto Cze 21, 2011 20:44

wolf1021 napisał/a:
turbina strasznie gwizda od x czasu czy to normalne ?

możesz to rozwinąć ?

wolf1021 - Wto Cze 21, 2011 20:46

hmm jak go krece na obroty to od 2.5 obr zaczyna gwizdac
nei wiem czy to normalne ale juz od dawna takie cos mam wien nie wiem jaka jest tego przyczyna i czy to wg jakaś wada czy normalna sprawa przy tych silnikach

Koju - Wto Cze 21, 2011 20:53

Tak,powinna gwizdać,jeśli nie odczuwasz spadku mocy to jest wszystko ok.
szoso - Wto Cze 21, 2011 20:58

zależy jak wygląda to gwizdanie
u mnie turbina pracuje cicho

Koju - Wto Cze 21, 2011 21:12

U mnie gwizda od czasu zakupu auta (oczywiście w swoim zakresie pracy) do dzisiejszego dnia pompuje bez zastrzeżeń wiec mogę uznać te odgłosy za normalne.
szoso nie słyszysz pogwizdu jak wkręcasz auto na obroty ?

yogibear - Wto Cze 21, 2011 21:13

U mnie to gwizdanie jest spowodowane nieszczelnym wężem. Sprawdzałem manometrem ciśnienie i dokładnie przy 0,5bara wskazówka skacze i zaczyna gwizdać. Przy tych testach rozbiłem Roverka (zorientowani wiedzą co się wydarzyło), więc zlokalizowanie nieszczelności odwlekło się w czasie. Jako że odebrałem już R w weekend znów sprawdzałem węże przy okazji czyszczenia i sprawdzania wiązki kabli i mam nieszczelny dolny wąż mniej więcej w połowie od strony silnika widać odgnieciony uchwyt wiązki kabli. W tym miejscu po lekkim wygięciu robi się dziura. Na prowizorkę zakleiłem taśmą PCV bo taką miałem pod ręką, efekty widać od razu, ale muszę kupić taśmę samo-wulkanizującą, a później nowe rury.
szoso - Wto Cze 21, 2011 21:17

Koju napisał/a:
szoso nie słyszysz pogwizdu jak wkręcasz auto na obroty ?

słyszę ale delikatne, dlatego się pytam jak wygląda to gwizdanie u kolegi, może u niego jest głośniejsze

[ Dodano: Wto Cze 21, 2011 21:17 ]
yogibear napisał/a:
muszę kupić taśmę samo-wulkanizującą

niestety ta taśma spływa z przewodów

Koju - Wto Cze 21, 2011 21:19

Ja ściągałem wszystkie węże związane z doładowaniem przy okazji innego grzebania i nic nie zauważyłem.
Ale ręki nie dam uciąć ;)
Często zasiadam za sterami Passata z tego co zaobserwowałem to odgłosy turbiny są prawie identyczne.

yogibear - Wto Cze 21, 2011 21:24

szoso420 napisał/a:
[ Dodano: Wto Cze 21, 2011 21:17 ]
yogibear napisał/a:
muszę kupić taśmę samo-wulkanizującą

niestety ta taśma spływa z przewodów


dzięki za podpowiedź w takim razie wstawię jakąś rurę + opaski

wracając do tematu autora warto przejrzeć czy nie ma nieszczelności ewentualnie zmienić lub spróbować dokręcić mocniej opaski

Koju - Wto Cze 21, 2011 21:32

yogibear napisał/a:
spróbować dokręcić mocniej opaski

Ja przerabiałem opaski,zakładałem wszystkie nowe po demontażu przewodów.
yogibear napisał/a:
przejrzeć czy nie ma nieszczelności ewentualnie

Tutaj się zgodzę,rury u siebie sprawdzałem pobieżnie wiec może gdzieś jest jakaś "dziurka" z tym że ja śmigam już ponad rok z takim odgłosem i turbo pompuje solidnie.
Jeśli miał bym coś sparciałe to pewnie po takim czasie już by się któryś wąż rozleciał.
Myślę że słyszalne odgłosy turbiny to pojęcie względne ;) dla jednego są głośne dla innego normalne ;)

sobrus - Sro Cze 22, 2011 10:26

sorki za mały offtop, ale wydaje mi się że turbina gwiżdże ;)

Co do odgłosu turbin to ja czasem słyszę turbinę w nowych samochodach jadących obok mnie przy zamkniętych oknach. Wiec musi to być dość głośne.