Zobacz temat - [R220 SDI] Zaślepiona odma a spaliny...???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI] Zaślepiona odma a spaliny...???

kamax_19 - Sro Cze 22, 2011 00:17
Temat postu: [R220 SDI] Zaślepiona odma a spaliny...???
Pisze gdyż nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
A wiec do rzeczy. Zaślepiłem odmę ale nie wiem czy dobrze... :razz: Wywaliłem ten grzybek i zrobiłem zaślepke na dolocie do turbo. Wąż który szedł od czy do odmy przedłużyłem i po prowadziłem pod silnik oczywiście do zrobionego zbiorniczka żeby nadmiar oleju nie leciał na drogę wiadomo ekologia na pierwszym miejscu... :razz: :razz: :wink: :wink:
Moje pytanie to takie czy z tego węza innym użytkownikom SDI z zaślepioną odmą też lecą spaliny..?? Bo u mnie na wolnych obrotach aż widać jak lecą (chyba) spaliny, i albo mi gdzieś wydmuchało dziurę w tłumiku albo autko zaczęło głośniej chodzić.... :?: :?: :?:

Remigiusz - Sro Cze 22, 2011 00:56

kamax_19, To sa opary i tak ma byc. Jak by nie lecialo to by bylo cos nie tak.
kamax_19 - Sro Cze 22, 2011 01:04

To mnie trochę uspokoiłeś.. :grin: Ale czy przez odcięcie odmy auto może chodzić głośniej czy jednak tłumik przeżarło....????
szoso - Sro Cze 22, 2011 07:38

odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej
ten twój zbiorniczek nie może być szczelny, jakiś odpowietrznik powinien mieć

kamax_19 - Sro Cze 22, 2011 11:38

szoso420, Wiem ze nie może być szczelny bo z węża idzie ciśnienie a co do zbiorniczka to tak wiesz............. :razz: powiedzmy że jest.... :wink: :wink:
kadzaf - Czw Cze 23, 2011 18:01

wszystko w normie u mnie tak samo kopci z odmy jak by miał przedmuchy (oleju oczywiscie nie ciagnie) ,nie potrzebnie przejmujesz sie . :mrgreen: