Zobacz temat - [MG ZR 160] Brak mocy zamuła silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Brak mocy zamuła silnika

Saper - Wto Lip 05, 2011 00:04
Temat postu: [MG ZR 160] Brak mocy zamuła silnika
Witam! Zdarza się ze silnik zaczyna nie równo chodzić w zakresie od około 900 do około 2300 obr/min i gdy już do tego dojdzie i chce ruszyć bądź już jadę i chce dodać gazu to łapie go taka zamuła ze gdybym nie puścił nogi z gazu to zgasłby a i tak w takiej sytuacji przed zgaśnięciem silnika ratuje mnie tylko muskanie gazu. Gdy stoję i zacznie nie równo chodzić to tez czasem zgaśnie żadne kontrolki się nie świecą i po chwili to przechodzi i z tego co zauważyłem nie jest to zależne od temperatury silnika. Spotkał się już ktoś z podobnymi objawami w swoim mg bądź wie ktoś co może być przyczyną tej nie równej pracy, przygasania silnika i prawie braku reakcji na gaz w tym zakresie obrotów co podałem?
leszczu - Wto Lip 05, 2011 18:01

Świece kiedy ostatnio wymieniane ??
Saper - Wto Lip 05, 2011 23:20

Nie mam pojęcia dopiero co kupiłem to auto. Wiec mówisz że zacząć od sprawdzenia ewentualnie wymiany świec?
Jugol - Sro Lip 06, 2011 01:28

Skoro dopiero zakupiłeś auto zacznij od podstawowych spraw:
-wymiana wszystkich filtrów i oleju w silniku

następnie zobacz czy będzie poprawa, jeżeli nie, to do sprawdzenia świece i kable wysokiego napięcia.
A najważniejsza sprawa, zaraz po zakupie wymiana rozrządu- to priorytet !!

Kozik - Sro Lip 06, 2011 07:47

słuchaj Jugola prawdę mówi, rozrząd to podstawa zaraz po kupnie auta
Saper - Pon Sie 08, 2011 15:19
Temat postu: Nowe info
Rozrząd wymieniam w następnym tygodniu olej i filtry tez wiec przy okazji sprawdzę świece i kable jeśli takowe w ogóle są heh bo jak otwieram maskę to ich nie widzę ale jeśli będą nadawać się do wymiany to zakupie nowe. Dziękuję za pomoc.

[ Dodano: Pon Sie 08, 2011 15:19 ]
Przepraszam za odgrzanie kotleta ale znalazłem nowe informacje. Kupiłem kabel ELM 327 OBD II podłączyłem samochód pod laptopa zrobiłem skanowanie błędów no i niestety wykryło błąd. Mniej więcej brzmi on tak : "uszkodzenie obwodu ogrzewania sondy lambdy czujnik 1 wadliwe działanie" i świeci się przez to kontrolka CHECK ENGINE. Jak się okazało świeci się ona odkąd kupiłem auto tylko zanim podpiąłem auto pod komputer nie wiedziałem o tym ponieważ żarówka była wyciągnięta. Wsadziłem żarówkę i skasowałem błąd z początku wszystko było ok lecz po jakimś czasie auto znów zaczęło zamulać i zapaliła się kontrolka check engine. Podpiąłem auto pod kompa no i wyskoczył ten sam błąd. Wnioskuje po tym ze do wymiany mam sonde lambde tą która jest przy kolektorze dolotowym jednak czy się czasem nie mylę? Może to być co innego niż sonda?