Zobacz temat - [R420D]Szyba czołowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420D]Szyba czołowa

man7 - Wto Lip 05, 2011 17:26
Temat postu: [R420D]Szyba czołowa
Witam pękła mi szyba czołowa i stad moje pytanie. Chciałem dowiedziec sie o koszta wymiany i pojezdzilem po kilku serwisach i ceny z wymiana to koszt okolo 400 zl :shock: To normalna cena i skad najtanij wyrwac taka szybe nawet używana, może istanieja jakieś zamienniki? Albo ktoryś z forumowiczów ma na sprzedaż taką szybe. Pozdrawiam
maciej - Wto Lip 05, 2011 17:35

Ostatnio płaciłem 430 zł za Piklingtona z montażem i wydaje mi się, że to normalna cena, a wręcz dość tanio, bo ceny dochodziły nawet do 580 zł.
man7 - Wto Lip 05, 2011 17:43

To musi byc z rovera 420d czy pasuje np taka?

http://allegro.pl/szyba-p...1700093220.html

http://glass-pol.gratka.pl/ogl/9870162.html

maciej - Wto Lip 05, 2011 18:02

ZTCW nadwozia nie różnią się od 1996 do 2005 roku, i szyba od Civica też pasuje. :)

Może się tylko różnić mocowaniem lusterka - są szersze i węższe.

man7 - Wto Lip 05, 2011 18:15

Czyli rozumiem ze te szyby powinny pasowac? :wink:
maciej - Wto Lip 05, 2011 18:31

Wg mnie tak.
Możesz jeszcze sprawdzić w katalogach, ale jak się przymierzałem do wymiany, to Mariusz miał ZS'a i miała pasować, tylko pękła przy wycinaniu..

sobrus - Sro Lip 06, 2011 07:44

Ja też płaciłem 430zł za Pilkingtona z niebieskim paskiem.
Podczas wymiany zabezpiecz podszybie bo pewnie pękła przez rdzę.

maciej - Sro Lip 06, 2011 07:56

Z ciekawostek - u mnie podobno rdzy nie było (mam '99), ale za to leciała woda po podsufitce i słupku, i po wymianie ewidentnie ilość wody wzrosła zamiast zmaleć.

Okazało się, że nieszczelna była antena od radia i ciekło po kablu antenowym, który prawdopodobnie został poruszony w czasie wymiany szyby, więc, jak będą Ci rozbierać podsufitkę i będą uszczelniać szybę, to poproś od razu, żeby też uszczelnili stopkę anteny - robota żadna, a będziesz miał święty spokój.

borek88 - Sro Lip 06, 2011 21:43

maciej napisał/a:
ale za to leciała woda po podsufitce i słupku

mam to samo i juz chciałem jechac zeby zobaczyku co jest grane
musze rozebrac i sprawdzic czy to jednak nie po antenie

man7, co do szyby to mam pasujacą z 2002r tyle ze jest w aucie i wolałbym taniej puscic ale ktos sam na własna odpowiedzialnosc wyciaga
ja wyciagałem z ojcem z renowki i przez jego pospiech zrobiła sie ryska na samym narozniku na tym czarnym od boku do boku niby nie przeszkadza nie pojedzie dalej ale jednak jest
wiec wolałbym zostawic to komus innemu

maciej - Czw Lip 07, 2011 08:36

Cytat:
mam to samo i juz chciałem jechac zeby zobaczyku co jest grane
musze rozebrac i sprawdzic czy to jednak nie po antenie

Jeśli leci po antenie i kablu, to większość wody będziesz miał nad kierowcą, w okolicach daszka przeciwsłonecznego, bo kable idzie pod sufitem, wzdłuż brzegu szyby w lewo i potem słupkiem kierowcy w dół.

borek88 - Czw Lip 07, 2011 17:06

maciej napisał/a:
wzdłuż brzegu szyby w lewo

w dwych europejskich autach 45 i zs i antena idzie w prawo no i własnie prawy naroznik podsufitowki mam mokry jak leje

maciej - Czw Lip 07, 2011 18:30

borek88 napisał/a:
w dwych europejskich autach 45 i zs i antena idzie w prawo no i własnie prawy naroznik podsufitowki mam mokry jak leje

To przy zmianie z 400 na 45 musieli to zmienić, bo w R400 '99 szła w lewo i lewy narożnik (prawie dokładnie nad kierowcą) miałem mokry.
Ale już nie mam. :D

des - Czw Lip 07, 2011 19:24

Mi też się zbierała woda na podsufitce nad głową pasażera. Odgiąłem podsufitkę, nawaliłem silikonu na styku szyby z karoserią oraz od zew. strony pod uszczelkę i na razie mam spokój.