Zobacz temat - [R420D 86KM] Problem z temperaturą.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420D 86KM] Problem z temperaturą.

spontan - Czw Lip 07, 2011 15:21
Temat postu: [R420D 86KM] Problem z temperaturą.
Witam.
Mam następujący problem.
Rover nie nagrzewał się podczas jazdy, nie ważne ile się przejechało wskazówka temperatury podnosiła się ledwo co (praktycznie wcale) okazało się że termostat jest caly czas otwarty. Wymieniłem termostat na nowy oryginalny OEM ten co był pakowany w fabryce nie jakiś zamiennik. Teraz sytuacja się zmieniła troszkę ponieważ wskazówka temperatury się podnosi zazwyczaj do 1/3 skali czasem trochę wyżej a czasem niżej po prostu podczas jazdy tak jakby sobie stygł i się nagrzewał.

Gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny takiego zachowania?

Koju - Czw Lip 07, 2011 15:29

Może czujnik na deskę siada,na rozgrzanym silniku powinien wskazywać około 45 OHM wiec możesz złapać pomiary.
spontan - Czw Lip 07, 2011 15:44

Koju napisał/a:
na rozgrzanym silniku powinien wskazywać około 45 OHM wiec możesz złapać pomiary.


Elektryk ze mnie kiepski ;) Czy mógłbyś tak łopatologicznie wytłumaczyć jak to zmierzyć i gdzie znajduje się jakaś wtyczka na której trzeba dokonać pomiaru?
Miernik mam a to już duży plus :)

Koju - Czw Lip 07, 2011 15:57

Jak zdemontujesz obudowę silnika to po lewej stronie na kolanku wychodzącym z bloku silnika (pod pierwszym wtryskiwaczem) będziesz miał dwa czujniki,jeden dwu pinowy chyba niebieska kostka podaję sygnał temperatury cieczy do ECU a drugi jedno pinowy daje sygnał na deskę.
Musisz odpiąć ten jeden pin (długość około 15 cm,szukaj po przewodzie) i miernikiem plusowym w końcówkę przewodu od czujnika a masowa-miernik do masy auta (jak sięgniesz to najlepiej do aku-masa)Pamiętaj żeby silnik był rozgrzany najlepiej na pracującym silniku to mierzyć.