Zobacz temat - [214Si 96r] Pikanie w trakcie jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si 96r] Pikanie w trakcie jazdy

Robertus74 - Nie Lip 17, 2011 22:09
Temat postu: [214Si 96r] Pikanie w trakcie jazdy
Witam,

Mam takie pytanie.
Otóż jadąc dziś Roverkiem, w pewnym momencie z okolic deski rozdzielczej usłyszałem takie pikanie: pik pik pik. Potem przerwa i po kilku minutach (lub po krótszym czasie) znowu: pik pik pik (nie wiem ile tych piknięć było). Powtórzyło się to jakieś 3-4 razy.
Czy ktoś wie co to mogło być?
Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź.

leszczu - Pon Lip 18, 2011 17:22

Hmm. Mógłbyś nagrać ten dźwięk.
forest - Pon Lip 18, 2011 23:15

Miałeś w tym czasie włączone jakieś radio? mi kiedyś przy radiu zet też podobny dźwięk miałem, cyklicznie co jakiś czas. Jak wyłączyłem to znikał dźwięk. Znajomy podpowiedział, że mogło to być związane z RDS ale pewności nie mam.
Robertus74 - Pon Lip 18, 2011 23:17

leszczu: Będzie to trudne, bo pikanie trwało dosłownie 2-3 sekundy i pojawiło się tylko 3-4 razy w odstępach kilkuminutowych w trakcie całej 2-godzinnej podróży. W drodze powrotnej w ogóle się nie zdarzyło. Na pewno nie był to telefon komórkowy ani nawigacja (początkowo tak myślałem).
W trakcie tego pikania nie zauważyłem, żeby jakakolwiek lampka na desce rozdzielczej się zaświeciła, a przyszły mi do głowy różne pomysły: ciśnienie oleju, za wysoka temperatura. Jutro sprawdzę poziom oleju i poziom płynu chłodniczego.

forest: Radio mogłem mieć włączone (nie pamiętam), ale moje radio nie ma RDS.