Zobacz temat - [R200] Wkurzający CHECK ENGINE
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Wkurzający CHECK ENGINE

thansen - Pią Lip 22, 2011 13:32
Temat postu: [R200] Wkurzający CHECK ENGINE
Witam wszystkich klubowiczów oraz sympatyków tej znakomitej marki.Otóż mój problem jest jak bumerang i juz kończą mi się siły aby z nim walczyć.Wyskakują mi błędy 17 i 34 i sugerując się poradami na forum wziąłem się za dokładną kontrolę okablowania pompy wtryskowej,okazało się że kostka łącząca nie jest w najlepszej kondycji jak i kable które do niej dochodzą .Postanowiłem ją wyciąć i połączyć kable na stałe i mimo obaw wszystko się udalo auto odpala nawet zrobilo się zrywniejsze lecz niestety kontrolka dalej mnie preśladuje.W związku z tym mam pytanie czy mozna samemu wykonać wymianę cewki czasu wtrysku bo czujnik temperatury znalazłem czy wymienic pompę???Proszę o poważne sugestie
szoso - Pią Lip 22, 2011 14:33

najczęściej 34 wyskakuje przy uszkodzonej wiązce, chociaż u mnie wyskoczył jak miałem lipny filtr paliwa, w pompie sam nie grzeb no chyba że się znasz
17 to czujnik temperatury paliwa jak już wiesz, wymiana nie jest trudna, jest gdzieś opis na forum

mirwin - Pią Lip 22, 2011 14:47

A czy nie powinno się skasować tego błędu z komputera? Może po prostu błędu juz nie ma a kontrolka dalej się świeci.
szoso - Pią Lip 22, 2011 14:57

nie ma takiej opcji, błąd co prawda zostaje w pamięci komputera ale już bez zapalania check
gralu - Pią Lip 22, 2011 21:27

szoso napisał/a:
nie ma takiej opcji, błąd co prawda zostaje w pamięci komputera ale już bez zapalania check


W R25 był padnięty przepływomierz po wymianie na nowy wraz kontrolka się paliła aż do momentu wykasowania błędu więc jest taka opcja najlepiej wykasować błąd no chyba że w R200 czy R400 jest inaczej?

Raptile - Sob Lip 23, 2011 23:03

W Sdi jest samodiagnostyka czyli jest wsio ok (lub zostało naprawione kod błędu sie zapamiętuje ale) czek sie nie świeci. Natomiast jesli cos jest popsute to świeci sie czek ;)
karolkos - Nie Lip 24, 2011 11:13

Ostatnio byłem na diagnostyce w jednym z warsztatów ze strony klubowej który ma same dobre opinie i Pan mechanik nie stwierdził w moim aucie żadnych błędów. Spytałem jak to możliwe, skoro wybłyskałem sobie jakiś czas temu błędy i były. Odpowiedź była prosta: po pięćdziesięciu przekręceniach stacyjki błędy się kasują z pamięci i jeżeli nie występują nadal to ich po prostu nie ma :bezradny:
thansen - Nie Lip 24, 2011 21:37

Cytat:
najczęściej 34 wyskakuje przy uszkodzonej wiązce, chociaż u mnie wyskoczył jak miałem lipny filtr paliwa
to też może być że filtr jest już trochę zajechany?bo jeszcze został i jeden kabel do obejrzenia który idzie pod pompę bo wiązkę naprwilem i że chyba to on bo nie wiem , a z drugiej strony nie znacie jakiegoś linku do sklepu boscha żeby kupić czujnik temp. paliwa?
karolkos - Nie Lip 24, 2011 21:44

Proszę bardzo.Możesz kupić czujnik np:tu
http://www.tomateam.pl/sk..._dzial=-&c=1502

lub w intercarsie z tym że dobrze jest znać ten nr katalogowy