Zobacz temat - [R214Si] Szarpie przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Szarpie przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem

kubski84 - Pią Lip 22, 2011 21:47
Temat postu: [R214Si] Szarpie przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem
Witam
Przejrzałem kilka tematów dotyczących szarpania ale niestety nie znalazłem odpowiedzi.
Sprawa wygląda tak, że szarpie silnikiem w zakresie od ok 1000 do 2000 tyś obrotów
podczas przyspieszania np. pod górę jest to najbardziej odczuwalne oraz podczas hamowania
silnikiem od około 2000 tyś w dół.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Silniczek krokowy wyczyszczony i brak poprawy.

leszczu - Pią Lip 22, 2011 21:47

Świece, przewody, kopułka, palec. :wink:
kubski84 - Pią Lip 22, 2011 21:55

Według mnie to akurat zapłon może niemieć wpływu przy hamowaniu silnikiem ale może i się mylę.
A z resztą w niedawnym czasie były wymieniane elementy układu zapłonowego :cool:

wachu990 - Sob Lip 23, 2011 20:14

Ja wymieniłem - świece, kable, kopulke, palec teraz jeszcze cewka .... dolałem też specyfik do czyszczenia układu paliwowego nic nie pomoglo .... stawiam na cewke jeszcze zobaczymy co wyjdzie ... moze 180 zl pomoze ... hehehe podmieniałem też czujniki polozenia przepustnicy .... czy czujnik polozenia walu tez jest za to odpowiedzialny ?? od temperatury tez przekladalem czujnik .....
Kozik - Nie Lip 24, 2011 00:21

a poduszki silnika/skrzyni w jakim są stanie?
kubski84 - Nie Lip 24, 2011 13:18

U mnie z układem paliwowym raczej jest wszystko okej bo dolegliwości występują na PB jak i LPG.
A poduszki silnika są w porządku.

wachu990 - Nie Lip 24, 2011 16:37

Jak stwierdzić czy są w pożądku ?? na pewno nie da się ruszać silnikiem tak jak ktos mial kiedys we watku ... :grin: no u mnie tak samo na lpg jak i na bp wymienie cewke .... :/
WildChild - Nie Lip 24, 2011 16:48

Ja miałem coś podobnego, zacząłem od zmiany świec (chociaż poprzednie wyglądały w porządku), zatankowałem pod korek Vpower racing, wlałem ten specyfik który polecił mi wachu990, i fura chodzi jak rakieta
kubski84 - Pon Lip 25, 2011 17:46

świece są dobre a od paliwa napewno to nie zależy bo mam tak samo na PB i LPG
tomi83 - Sro Sie 10, 2011 01:09

kubski84 napisał/a:
świece są dobre a od paliwa napewno to nie zależy bo mam tak samo na PB i LPG


U mnie szarpie w tym samym zakresie obrotów zarówno na PB jak i LPG, wymieniłem palec, kopułkę, przewody i świece, niestety nie pomogło. Szarpania są nieregularne, raz szarpie bardziej a raz mniej :/