Zobacz temat - [R75] Nie odpala - nie działa na Benzynie ,a chodzi na LPG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie odpala - nie działa na Benzynie ,a chodzi na LPG

skuti - Pon Lip 25, 2011 17:13
Temat postu: [R75] Nie odpala - nie działa na Benzynie ,a chodzi na LPG
I znowu witam znawców.

Mam kolejny problemik z moim Roverkiem.

Otóż dzisiaj nie odpalił ( kręci ,ale nie odpala - niekiedy zaskoczy ale tak jakby np. jeden cylinder pochodzi z 3 sekundy i gaśnie ). Gdy przełączyłem ręcznie od razu na gaz to pali bez problemu i normalnie jeździ. Podczas jazdy jak przełączę (ręcznie) na paliwo to gaśnie silnik.
Na gazie wszystko w porządku tylko na benzynce przestał działać.

Co to może być - tak sobie myślę ,że może filtr paliwa się zapchał albo może pompa paliwa.

Jak ktoś coś podejrzewa to proszę o poradę.

Dzięki i pozdrawiam .

mimo66 - Pon Lip 25, 2011 21:16

Najprościej to sprawdzić właśnie ten filtr, pompkę w zbiorniku.
Skoro chodzi na gazie to reszta jest ok.

Musisz iść od zbiornika do wtrysków i po prostu wszystko sprawdzać.
Odłącz przewód paliwowy przed wejściem do silnika i włącz zapłon jeżeli pójdzie paliwo to ok i szukasz dalej.

skuti - Sro Lip 27, 2011 10:51

A czy po podłączeniu do kompa coś powinno wyjść - czy to raczej bardziej mechaniczna sprawa. Muszę z tym jechać do jakiegoś mechanika ,a nie chcę wymieniać "pół auta" jak to często bywa by zlokalizować usterkę.
Boncky - Sro Lip 27, 2011 12:13

może ale nie musi wyjść, odłącz przewód z pompy przekręć kluczyk i zobacz czy leci benzyna jak pisał kolega wyżej
skuti - Czw Lip 28, 2011 11:13

no dobra ,ale mam pytanko może trochę dziwne - gdzie jest lub jak wygląda ta pompa ,żebym mógł ten przewód sprawdzić :oops: