Zobacz temat - [R45] 1.6 Szarpie i skaczą obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] 1.6 Szarpie i skaczą obroty

szarlatan - Pon Lip 25, 2011 18:22
Temat postu: [R45] 1.6 Szarpie i skaczą obroty
Witam.

Od jakiegoś czasu mam pewien problem otóż podczas jazdy silnik szarpie i skaczą obroty. Nie świeci się kontrolka Check podczas jazdy. Nie zdarza się to zawsze. Na komputerze pokazało błędy:
1.czujnik prędkości pojazdu- błędny sygnał, nie da się go skasować.
2.czujnik położenia wałka rozrządu- brak sygnału.
3.czujnik położenia przepustnicy-zwarcie w obwodzie

Proszę o jakąkolwiek pomoc i sugestie.

Help :bezradny:

leszczu - Pon Lip 25, 2011 18:50

Wychodzi na to, że masz do wymiany TPS, czyli czujnik położenia przepustnicy. :wink:
zet-iks - Pon Lip 25, 2011 18:59

Ja miałem podobny problem i winna była wtyczka wchodząca w jedną z cewek ( nie ta od kabli WN tylko ta z tymi cienkimi kabelkami).

Na postoju też szarpie?

Jeżeli tak to napisze Ci co ja zrobiłem żeby usterkę zlokalizować:

na włączonym silniku i ze zdjętą tą plastikową pokrywką od cewek ruszałem wszystkimi kabelkami jakie mi tylko w oczy wpadły, jak spadły obroty już wiedziałem w którym miejscu jest przyczyna ;) oczywiście jeżeli to będzie jakiś czujnik to nie zlokalizujesz tego w ten sposób ale może warto zanim zaczniesz wymieniać drogie duperele, bo może okazać się jak u mnie, że wina leży po stronie głupiej wtyczki.

Aha ;) no i oczywiście zawsze to mogą być świece i kable WN, więc jak będziesz sprawdzał to uważaj na kable WN bo jak będą miały przebicie to może nieźle popieścić :P

des - Wto Lip 26, 2011 22:28

Ja mam podobnie, z tym, że jeśli już sarpie to tylko na 1 i 2 biegu.
Obstawiam czujnik położenia wału, bo większość elementów układu WN wymieniłem i nie pomogło. Została tylko cewka i ten czujnik wału.

leszczu - Sro Lip 27, 2011 20:33

Przyczyna może być również TPS, czyli czujnik położenia przepustnicy.