Zobacz temat - [R45] zagazowanie rovera + polecany warsztat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] zagazowanie rovera + polecany warsztat

frodziaczek - Pon Lip 25, 2011 18:53
Temat postu: [R45] zagazowanie rovera + polecany warsztat
Witam,
W sobotę stałem się szczęśliwym posiadaczem klubowego Rovera 45 z silnikiem 1.8 z MG ZS 120 z 2005r. (poprzednim właścicielem był kruszon, szczegóły tutaj http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=70293).
Jako że pragnę kontynuować po poprzedniku tradycję odpowiedniego traktowania rovera, toteż wyboru warsztatu gazującego nie chcę pozostawić samemu sobie :)
Proszę Was abyście wskazali na Śląsku (okolice Tychów, Pszczyny, Katowic) godne zaufania warsztaty LPG, jak również jaką instalację polecacie (mam na myśli konkretne podzespoły). Ponadto, czy gdzieś w tych okolicach znajduje się mechanik, który przyjął by do serwisowania klubowe autko?
Pozdrawiam

demerzel - Pon Lip 25, 2011 19:07
Temat postu: Re: [R45] zagazowanie rovera + polecany warsztat
Warsztatu nie polecę, bo mieszkam w innym rejonie Polski ale części mogę polecić takie jakie mam w swoim aucie. Sterownik Stag 300+, reduktor Zavoli Zeta N i wtryskiwacze Hana H2000 czerwone. U mnie ta konfiguracja sprawuje się bez zarzutu od kilku miesięcy - przejechałem ponad 5000km. Najniższe średnie spalanie w trasie miałem ok. 8l lpg, w mieście ok. 12-13l.
frodziaczek - Pon Lip 25, 2011 19:10

A możesz powiedzieć ile zapłaciłeś za instalację? Robiłeś "u znajomego" czy też w obcym warsztacie? I jeszcze jedno, jak się sprawuje silnik po zmianie paliwa (muli, stracił na mocy itp) ?
demerzel - Pon Lip 25, 2011 22:11

frodziaczek napisał/a:
A możesz powiedzieć ile zapłaciłeś za instalację? Robiłeś "u znajomego" czy też w obcym warsztacie? I jeszcze jedno, jak się sprawuje silnik po zmianie paliwa (muli, stracił na mocy itp) ?

Jeśli dobrze pamiętam to całkowity koszt wyniósł mnie 2350zł (części i robocizna) ale miałem małą zniżkę (ok. 150zł) ponieważ przyprowadziłem wtedy dwa auta do zagazowania, więc normalna cena w tamtym warsztacie wyniosłaby 2500zł. Nie powiem, że był to pierwszy lepszy ale też żaden znajomy "mistrz" gazownictwa - zdecydowałem się na tamto miejsce, bo człowiek był dosyć elastyczny w poglądach na temat doboru części i auto jeździ na tyle fajnie, że nie odczuwam potrzeby regulowania czegokolwiek chociaż wiem, że to mnie czeka, bo jak kiedyś się podłączyłem komputerem do instalacji to nie była ona jakoś rewelacyjnie ustawiona. Mimo tego autem można dynamicznie jeździć i nie licząc sytuacji kiedy chce się bić jakieś "rekordy" przyspieszania to nie myślę o jeździe na benzynie - przeciwnie, im szybciej się przełącza auto na gaz tym lepiej :)

borsi - Wto Lip 26, 2011 09:25

stag 400-4 wtryski magicJet + tomatesoo +zawór gazowy tomasetto i będzie smigał jak szalony.
rafeque - Wto Lip 26, 2011 19:28

witam,
w Sosnowcu AG dobrze robi i zna się na tym, ja w swoim mam zenita i odpukać jestem zadowolony.
podam ci nr do niego to się dowiesz wszystkiego-co jak i jaką instalację 501 721 368 .

hudy23_1985 - Wto Lip 26, 2011 20:15

zajżyj kolego na forum lpg i tak zamieść ogłoszenie zlece montaż
reduktor zavoli zeta n u mnie sprawuje sie dobrze
wtryski moga myć magic jet lub red fast(po taniości) albo hana
Ważny jest dokładny montaż(dobrze nawiercony kolektor-sciągany do wiercenia)

[ Dodano: Wto Lip 26, 2011 20:15 ]
http://gzw.pl/ polecem tego goscia
jest naprawde OK

frodziaczek - Wto Lip 26, 2011 21:03

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Znalazłem u siebie w Tychach taki warsztat (całkiem solidnie polecany):
www.gazmobil.auto.pl.
Zdecydowałem się na instalację u nich: Stag300+/Premium (zależy od tego czy mój Rover obsłuży Premium) i Hana 2000 (innych wtryskiwaczy już tam nie montują), reduktor jutro wybiorę przy rozmowie z mechanikiem (Zavoli Zeta N lub AC). Jak się wszystko sprawuje po montażu, opowiem po przejechaniu paru kilometrów.

hudy23_1985 - Sro Lip 27, 2011 21:59

Moze i podzespoły montują ok ale montaż pozostawia wiele do życzenia
Kolektory wiercone bez demontażu brak kopmensacji miedzi listwami
Czujnik ciśnienia przed filtrem(powinień być za)
Skoro już wybrałem to trzymamy kciuki
A do Sebastiana z GZW dzwoniłeś ??

frodziaczek - Sro Lip 27, 2011 22:04

Nie dzwoniłem, w sumie ten warsztat w Tychach poleciły mi 3 osoby plus jakieś opinie z www.
Dobrze, że zwróciłeś uwagę, po odebraniu auta zwrócę uwagę na montaż. Może nie popełniają już takich błędów :)

alga - Pią Paź 19, 2012 08:09

Dzis na grouponie oferta; http://www.groupon.pl/ofe...1_0_0_293&a=397

patrząc cenowo nawet fajnie... tylko czy ktoś zna tą firmę? skoro niska cena to muszą na czymś oszczędzić.... a więc czy jest to okazja czy tylko naciąganie klientów?

Adrian - Pią Paź 19, 2012 09:11

Nie warto. Kiepskiej jakości podzespoły, nienadające się do Roverka.
praktis - Sob Paź 20, 2012 17:38

Elektornika dobra, wtryski nie wiadomo jakie więc pewnie na tym oszczędzają, reduktor Alaska za słaby do Twojego R
alga - Nie Paź 21, 2012 01:55

Zdecydowanie nie zdecydowalabym sie na ten gaz, bo z rezerwą podchodze do ofert na grouponie, ale bylam ciekawa opinii ;)

przeglądam forum, czytam... ale podpytam jeszcze osoby z okolic Warszawy (Nowy Dwór, Legionowo, Łomianki, Nasielsk) czy macie gdzieś godnego polecenia gazownika ?