Zobacz temat - [R620 SDi] sprzęgło bardzo nisko bierze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 SDi] sprzęgło bardzo nisko bierze

woziak - Pon Lip 25, 2011 20:23
Temat postu: [R620 SDi] sprzęgło bardzo nisko bierze
Witam, co należy, albo można zrobić ze sprzęgłem, które praktycznie zaczyna brać od podłogi? Przez to też ciężko wchodzą biegi, czasem trzeba użyć siły żeby wcisnąć pierwszy bieg, o zgrzytającym wstecznym nie wspomnę. Nawet jak odpalam auto na jedynce to bujnie go do przodu jakbym do końca nie docisnął pedału sprzęgła. Płynu nie ubywa, wycieków z pompki nie widać, czyżby sprzęgło się kończy czy można to jakoś wyregulować?
rami1000 - Pon Lip 25, 2011 22:17

A w jakim stopniu przemieszcza się wysprzęglik? Może układ jest zapowietrzony?
woziak - Pią Lip 29, 2011 20:33

A w jakim stopniu powinien się przemieszczać, rozumiem ile się wysuwa? jak odpowietrzyć układ sprzęgłowy?

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 20:33 ]
Podpowie ktoś jak odpowietrzyć sprzęgło albo co sprawdzić że tak się dzieje?

zimek-1985 - Nie Lip 31, 2011 23:50

Witam. Ja u siebie odpowietrzałem przy wysprzęgliku. Dokładnie tak samo jak hamulce. Tylko ze tu musisz uzbroić się w cierpliwość. Ale moim zdaniem kończy się sprzęgło. skoro płynu nie ubywa to raczej nie zapowietrzony jest.
woziak - Pon Sie 01, 2011 10:25

Wydaje mi się, że jakby się kończyło sprzęgło to brałoby przy samej górze a nie od podłogi. Dobrze myślę?
marthinez - Pon Sie 01, 2011 18:24

woziak napisał/a:
ydaje mi się, że jakby się kończyło sprzęgło to brałoby przy samej górze a nie od podłogi. Dobrze myślę?
Bardzo dobrze.
Sprawdź cały układ hydrauliczny sprzęgła.

Jest duże prawdopodobieństwo, ze się zapowietrzył.
A że płynu nie ubyło nie oznacza, ze wszystko jest w porządku.

Jeśli faktycznie wszystko z hydrauliką będzie dobrze to możesz spróbować regulacji: http://www.samnaprawiam.c...nda-accord.html
Opis z Accorda, ale identycznie jest w Twoim aucie.

zimek-1985 - Pon Sie 01, 2011 22:39

marthinez, mi jak się kończyło sprzęgło brało tuż przy podłodze. Też mnie to zdziwiło gdy mechanik to stwierdził. Kupiłem nowe, wymienił i jest oki. a ze starej tarczy nic nie zostało. byłem przy wymianie wiec mnie nie oszukał.
rami1000 - Wto Sie 02, 2011 17:00

czemu dziwne że wysoko, przecież im tarcza cieńsza tym słoneczko docisku dalej wystaje to też wcześniej się wciska i wysprzęgla? Tak mi się wydaje.
zimek-1985 - Wto Sie 02, 2011 23:30

rami1000, nie mam pojecia na jakiej zasadzie to dziala. mowie jak bylo u mnie. brało przy samej podłodze. po wymianie sprzegla jest oki.
marthinez - Sro Sie 03, 2011 07:27

Bo przy okazji naprawili układ wysprzęglający.
Miałeś kiedyś do czynienia ze ślizgającym się sprzęgłem?
Slizgajace sie sprzegło oznacza bardzo cienką tarczę. Sprzęgło łapie praktycznie przy całkowicie puszczonym pedale.