Zobacz temat - [Freelander] jaki pasek rozrządu???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] jaki pasek rozrządu???

maxximus - Wto Lip 26, 2011 23:43
Temat postu: [Freelander] jaki pasek rozrządu???
Witam!

Zamierzam wymienić rozrząd przy moim staruszku, ale zanim udam się do warsztatu, chcę wcześniej kupić części. Problem w tym, że sprzedawcy pytają mnie jaki mam napinacz-manualny czy samoczynny? Nie wiem. Czy laik może to sprawdzić? A może po VIN'ie mi odpowiecie- SALLNABA8WA608334, -a i jeszcze jedno podobno są też dwa rodzaje pomp wodnych...

Pozdrawiam !! !!!!

t15690b - Sro Lip 27, 2011 07:43

odkręcasz osłonę paska rozrządu i widzisz jak rolka napinacza jest cała metalowa to bez samonapinacza, a jak jest plastikowa z drucikiem to z samonapinaczem, paski różnią się długością pasek z samonapinaczem ma 145 zębów bez 143 popatrz albo zapodaj fote jak masz
maxximus - Sro Lip 27, 2011 17:26

Oto foty napinacza. Nie wiem czy jest on manualny czy samoczynny. Drucika zadnego tam nie widziałem. Czyżby manual???
t15690b - Czw Lip 28, 2011 22:21

nie wiem jaki fota z przodu by się przydała, by widzieć mechanizm napinania, ale możesz też przeczytać dane paska, klucz 22, biegi na luz, pokręć kołem pasowym w prawo i przeczytaj co pisze na pasku, szerokość 26 mm na pewno, a zęby możesz policzyć również sam
maxximus - Czw Sie 04, 2011 14:47

Jestem już po wymianie paska. Jast to napinacz automatyczny. Dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam!!!