Zobacz temat - [Rover200] Wibracje kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover200] Wibracje kierownicy

AlumDark - Wto Sie 02, 2011 18:01
Temat postu: [Rover200] Wibracje kierownicy
Witam, przede wszystkim przepraszam, jeśli już taki temat pojawił się, ale wyszukiwarka nie wykazała - mianowicie, przy prędkości około 100 km/h kierownica zaczyna wibrować (kopać), poniżej tej prędkości problemu nie ma i natomiast, co dziwne powyżej 120 km/h ten problem też znika. Jeżdżę sporo, co by nie zaszaleć i nie powiedzieć zawodowo i pierwszy raz w moim życiu z czymś takim się spotykam.
Jeśli natomiast chodzi o nasze piękne drogi, sprawdzałem pojazd na trasie, gdzie jeździłem innym samochodem, więc to nie kwestia stanu nawierzchni. Znajomy twierdzi, że to kwestia łożysk, ale z niego taki mechanik, jak ze mnie tancerz w balecie...
Proszę o pomoc, może ktoś już się z podobnym kłopotem spotkał.

azer - Wto Sie 02, 2011 18:15

felgi masz oryginalne roverowskie? Raz spotkałem się z opinią, że źle dobrane pierścienie centrujące mogą powodować taki problem.

na szybko wygooglowałem taki temat
http://www.tuningforum.pl...hp?f=3&t=110645

AlumDark - Wto Sie 02, 2011 18:20

Cóż felgi mam stalowe i chyba raczej oryginalne, ale głowy za to nie dam... (Kołpaki natomiast są oryginalne... to tylko żarcik taki... :mrgreen: ), ale teraz mi ćwieka zabiłeś, no nic w wolnej chwili podjadę i ogarnę, by chociaż jeden temat wyeliminować... Wracając na sekundę do łożysk to wydaje mi się, że kierownica kopała by cały czas, a nie tylko w wąskim zakresie prędkości między 100 - 120 km/h. Ale dzięki za trop :grin:
lucas202 - Wto Sie 02, 2011 20:37

zużyte końcówki drążków kierowniczych tez mogą powodować takie objawy przy większych prędkościach
tronsek - Wto Sie 02, 2011 20:46

AlumDark napisał/a:
mianowicie, przy prędkości około 100 km/h kierownica zaczyna wibrować (kopać), poniżej tej prędkości problemu nie ma i natomiast, co dziwne powyżej 120 km/h ten problem też znika.
Pierwsze, co powinieneś zrobić w tej sytuacji, to wyważyć koła. Jest to objaw typowy dla niewyważonych kół. Wystarczy, że z koła odpadł ciężarek. Jak już koła będą wyważane, to przyglądnij się, czy któreś koło (opona) nie bije promieniowo. To też może być przyczyna wibracji.
Krótko mówiąc dokładnie przeglądnij koła u wulkanizatora.

andrew0503 - Wto Sie 02, 2011 20:49

Witam
W jednym samochodzie też miałem problem z wibracjami na kierownicy
(od 60 do 90km/h). Problemem okazały się opony, były od wewnętrznej strony auta
lekko wybrzuszone. Może spróbuj zamienić tył na przód. Warto też sprawdzić wyważenie.

tomo63 - Wto Sie 02, 2011 22:59

W ostateczności to może być wina krzywych tarcz hamulcowych albo maglownicy.
AlumDark - Wto Sie 02, 2011 23:05

No nic, pewne moje podejrzenia zostały przez Was potwierdzone, zacznę od wulkanizatora i zobaczymy, co z tego wyjdzie... Podziękował Wam :mrgreen: