Zobacz temat - [R 416] Skrzypi podczas zapalania silnika.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416] Skrzypi podczas zapalania silnika.

misiekns - Sro Sie 03, 2011 21:33
Temat postu: [R 416] Skrzypi podczas zapalania silnika.
Witam!
Mam problem ze swoim Roverkiem, mianowicie bardzo głośno skrzypi podczas zapalania silnika. Dźwięk jest bardzo głośny, wydobywa się gdzieś z okolic paska klinowego. Jakieś tydzień temu jechałem podczas dość mocnej ulewy i od czasu do czasu po wjechaniu w większą kałużę ślizgał mi się pasek klinowy wydając specyficzne piszczenie. Na drugi dzień autko po zapaleniu troszkę popiszczało i po chwili wszystko było OK. Natomiast dziś (autko stało w garażu około tygodnia) auta nie da się zapalić. Podczas zapalania wydobywają się 2 bardzo głośne skrzypnięcia ( coś jakby hiii - hooo) i rozrusznik dalej nie kręci. Sprawdziłem naciąg paska klinowego i trzyma dość mocno. Co to może być? Pasek klin., rozrusznik, silnik :/ ? Dodam, że olej w silniku jest ok i nigdzie nie cieknie.

[ Dodano: Sro Sie 03, 2011 21:33 ]
Silnik jest chyba w porządku - jak zapalam z wciśniętym sprzęgłem dalej skrzypi. A więc chyba rozrusznik. Jutro się za niego wezmę, mam nadzieje że to tylko tuleje... Ale może ktoś wie ile kosztuje nowy rozrusznik?