Zobacz temat - [R214] Problemy z obrotami (sprzeglo?)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Problemy z obrotami (sprzeglo?)

chmielu - Sob Sie 06, 2011 20:31
Temat postu: [R214] Problemy z obrotami (sprzeglo?)
Witam,
dojechalem do szwecji pare dni temu i mniej wiecej po ok 900km trasy zaczely sie dziac czary w aucie.
Jade sobie na biegu 5 i mam 2200 obrotów (nawet i moge miec 3000, nie ma znaczenia) i cisne gaz w deche, wtedy auto dostaje skoku obrotow do nawet 5,5tys po czym obroty tak szybko jak wzrosly to wracaja do juz tych 2300-2400 (bo auto troszke przyspieszylo) i dalej juz normalnie przyspiesza.
to samo zauwazam na nizszych biegach, gdy cisne gaz mocno (gdy lekko dociskam pedal to takiego problemu opisanego wyzej nie zauwazam).
powiedzcie mi co to moze byc? dzisiaj jeszcze zrobilem ok 150km i przez polowe trasy usilowalem auto zmusic do takiego zachowania jakie mialem wczesniej, jednak skubany nie chcial. problem sie powtorzyl w drodze powrotnej z malego wypadu.

Mam nadzieje, ze dotre we wtorek na prom do polski ;) a potem jeszcze mam do przejechania niecale 500km do wroclawia i sie zastanawiam, czy juz nad naszym morzem szukac mechanika z racji obawy o rozsypanie auta, czy spokojnie sobie dojechac do wroclawia i u siebie oddac auto do swojego mechaniora.

dzieki za pomoc :)

leszczu - Sob Sie 06, 2011 20:36

Wychodzi na to, że sprzęgło się już ślizga. :/
chmielu - Sob Sie 20, 2011 15:52

no dobra.. popytalem sie gdzie niegdzie i wszyscy mowia, ze to sprzeglo.
mam do wyboru sprzegla kilku firm:
- LUK po 476zl
- Valeo po 412zl
- Sachs po 1032zl (co jest w tym zajebistego, ze tyle kosztuje?)
ktore najlepiej wybrac?

Tommek - Sob Sie 20, 2011 16:20

a czy to są ceny z warsztatów bez wymiany ?
ostatnio miałem wymieniane sprzęgło LUKa i zapłaciłem 550 z wymianą u znajomego mechanika, gdzie sprzęgło kosztowało jakieś 350 zł. W takiej cenie też można je znaleźć na allegro.

chmielu - Nie Sie 21, 2011 09:19

ceny z intercars ;)
poszukam sobie zatem tego sprzegla gdzies taniej.

a moze byc to cos innego niz wymiana kompletnego sprzegla? czy moze jednak jestem na to skazany?

wymiana przy okazji oleju w skrzyni to chyba nie duzo wiecej roboty? jaki olej najlepiej?

bundylp - Nie Sie 21, 2011 09:46

TU masz napisane jaki olej a w podposcie cala procedura wymiany
Pozdrawiam