Zobacz temat - [R220] Problem z odpaleniem po małym spięciu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Problem z odpaleniem po małym spięciu

arczi - Wto Sie 09, 2011 16:24
Temat postu: [R220] Problem z odpaleniem po małym spięciu
Witam, mam mały problem ze swoim Roverkiem. W trakcie odkręcania klemy plusowej z aku przypadkowo dotknąłem kluczem obudowy komputera silnika, potem uslyszalem lekkie pyknięcie po drugiej stronie komory silnika i od tej pory nie mogę odpalić auta. Nie pokazuje się również kontrolka podgrzewania świec.
Za wszelkie rady będę wdzięczny[/b]

xtek - Wto Sie 09, 2011 16:25

Spalona masa w komputerze. Polacz obudowe kompa z innym punktem masy i zobacz, ze wtedy odpali ;) Pewnie jeszcze jakis duzy bezpiecznik - posprawdzaj.
arczi - Wto Sie 09, 2011 16:38

xtek napisał/a:
Spalona masa w komputerze. Polacz obudowe kompa z innym punktem masy i zobacz, ze wtedy odpali Pewnie jeszcze jakis duzy bezpiecznik - posprawdzaj.
lecę sprawdzić masę, bezpieczniki wszystkie OK

[ Dodano: Wto Sie 09, 2011 16:38 ]
xtek, zrobiłem tak jak mówiłeś i zadziałało, dzięki serdeczne :piwko: i "pomuk" dla Ciebie, powiedz mi jeszcze tylko czy kabelek bezpośrednio z aku do obudowy kompa będzie dobrym rozwiązaniem?

xtek - Wto Sie 09, 2011 16:43

Cytat:
xtek, zrobiłem tak jak mówiłeś i zadziałało, dzięki serdeczne i "pomuk" dla Ciebie, powiedz mi jeszcze tylko czy kabelek bezpośrednio z aku do obudowy kompa będzie dobrym rozwiązaniem?


Mozesz zostawic kabelek, tylko dla bezpieczenstwa jakis grubszy troche. Juz widzialem kilka Roverkow, ktore wlasnie tak mialy to rozwiazane - dosc powszechny problem ;) Innym rozwiazaniem jest przelutowanie sciezki masy wewnatrz komputera, ale za to zaplacisz pewnie ze 100-150zl, chyba ze masz jakiegos znajomego fachmana :)

arczi - Wto Sie 09, 2011 16:51

xtek napisał/a:
Cytat:
xtek, zrobiłem tak jak mówiłeś i zadziałało, dzięki serdeczne i "pomuk" dla Ciebie, powiedz mi jeszcze tylko czy kabelek bezpośrednio z aku do obudowy kompa będzie dobrym rozwiązaniem?


Mozesz zostawic kabelek, tylko dla bezpieczenstwa jakis grubszy troche. Juz widzialem kilka Roverkow, ktore wlasnie tak mialy to rozwiazane - dosc powszechny problem ;) Innym rozwiazaniem jest przelutowanie sciezki masy wewnatrz komputera, ale za to zaplacisz pewnie ze 100-150zl, chyba ze masz jakiegos znajomego fachmana :)
Dzięki serdeczne za porade :wink: