Zobacz temat - [MG ZR] Dziwny dźwięk po prawej stronie w okolicy poduszki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Dziwny dźwięk po prawej stronie w okolicy poduszki

Szakal - Czw Sie 11, 2011 20:52
Temat postu: [MG ZR] Dziwny dźwięk po prawej stronie w okolicy poduszki
Witam

Jestem nowym członkiem tego forum a także nowym posiadaczem MG ZR 1.8 160. Mam problem z dziwnym hałasem po prawej stronie w okolicy poduszki powietrznej. Tak jakby trochę nad nią, bliżej szyby. Dźwięk ten pojawia się kiedy samochód osiągnie 4 tyś. obrotów zarówno w miejscu na biegu jałowym jak i podczas jazdy. Próbowałem wyłączać klimę/nawiew żeby można było wyeliminować tę przyczynę i nic to nie dało. Zaglądałem tam pod spód ile się dało bez rozbierania i nie widziałem żeby jakaś rzecz była luźna czy źle dokręcona. Wydaję mi się, że może w takim razie być to sprawa silnika. Dźwięk ten jest o tyle dziwny, że w początkowym stadium przypomina metaliczne przelewanie się wody, później jakby coś wpadało w drgania i wydaję odgłos drgającego metalu. Czy może spotkał się ktoś z takim czymś i wie jaka jest przyczyna? A może jakieś sugestie co zrobić? Co posprawdzać? Byłbym bardzo wdzięczny bo samochód mam od kilku dni i jak na razie nie mam dostatecznej wiedzy co i jak rozkręcać. Prosiłbym o pomoc i wszelkie sugestie.

[ Dodano: Czw Sie 11, 2011 20:52 ]
Nikt nie ma żadnej sugestii odnośnie tego problemu? Czy może ilość informacji jest zbyt mała żeby coś powiedzieć? Może ktoś pomóc?

Jugol - Czw Sie 11, 2011 21:58

Proponuję sprawdzić, czy w/w odgłos będzie się wydobywał przy wyłączonej dmuchawie nawiewu.
walkie - Czw Sie 11, 2011 22:31

A może poduszka pod silnikiem?
Jugol - Czw Sie 11, 2011 22:38

Szakal, sorki, nie doczytałem, że dźwięk wydobywa się również przy wyłączonym nawiewie. Ja stawiam na rolkę napinającą pasek wielorowkowy- łożysko umiera i taki dźwięk wydaje.