Zobacz temat - [R620 Sdi] Samochód... trzeszczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 Sdi] Samochód... trzeszczy

m. - Pią Sie 12, 2011 14:12
Temat postu: [R620 Sdi] Samochód... trzeszczy
Witam. Na początku myślałam, że to w radiu jakieś trzaski. Jednak gdy wyłączyłam, słychać, jak deska rozdzielcza lekko trzeszczy, skrzypi. Czy to może być objaw kończacych się przegubów?
Koju - Pią Sie 12, 2011 15:16

Przegub raczej z deską rozdzielcza nie ma nic wspólnego :) Nie wiem skąd masz taki pomysł lub kto Ci to podsunął :P
m. - Pią Sie 12, 2011 21:52

hmm, tak jakoś strzeliłam :oops: :/

nie są to jakieś uciążliwe trzeszczenia, po prostu materiał z którego jest wykonana deska rozdzielcza (plastik, materiał drewnopodobny) w czasie wjeżdżania na nierówności lekko trzeszczy, jakby ktoś go lekko wyginał w jakimś miejscu. Nie wiem, czym to jest spowodowane.

Mundekk - Pią Sie 12, 2011 22:31

Jakością plastików. Rover to nie Bentley. Poczekaj na zimę wtedy dopiero zoabaczysz jak auto umie ładnie trzeszczeć :D :D
karolj - Pią Sie 12, 2011 22:43

Eee... nie jest tak źle. Może trzeszczy, bo ktoś rozbierał i źle poskładał? Zwykle na łączeniach były przyklejane tasmy z jakiejś tkaniny, które eliminowały to trzeszczenie. Może przy rozbieraniu zostały zerwane bo klej już słabo trzymał?
Moj nie trzeszczy, poza czasami lekko rezonującym mocowaniem w zagłówku pasażera, które wystarczy też pewnie czymś podkleić i będzie cicho :) Leń jednak zawsze wygrywa...

Mundekk - Pią Sie 12, 2011 22:48

Jak wjedziesz z kompletem pasażerów na dziurawa droge to tez nie trzeszczy?
karolj - Pią Sie 12, 2011 22:57

Nie. Jedynie w zimie, z samego rana jak czasami zaparkuję na częściowo na krawężniku to może lekko, ale po pierwszym przejechanym kilometrze przestaje. Bardziej mnie wkurza szum opon, głośne zawieszenie, głośny silnik, szum powietrza przy wyższych prędkościach itd ;)
KRYS - Pon Sie 15, 2011 19:05

m.,
podokrecaj śrubki
karolj,
u mnie też nie trzeszczy

Brt - Sro Sie 17, 2011 15:28

mozna spróbować sprayem silikonowym psiknąć w szczeliny miedzy plastikami ... w R200 trochę pomogło :ok: no i posprawdzać czy wszystko podokręcane oczywiście.