Zobacz temat - [R214 si, 103 KM] jakie sprzęgło?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si, 103 KM] jakie sprzęgło?

kasiapila - Pon Sie 29, 2011 15:33
Temat postu: [R214 si, 103 KM] jakie sprzęgło?
Witam!
Mam pytanie: potrzebuję wymienić sprzęgło w moim Rover'ku, ale że kobietą jestem to nie za bardzo wiem jakiego sprzęgła szukać, bo wszędzie piszą o ilościach zębów... Ja nie mam o tym bladego pojęcia. Czy ktoś mógłby mi podać kilka linków do miejsc, gdzie zaopatrzyć się można w sprzęgło pasujące do mojego Rover'ka? Byłabym bardzo wdzięczna... Dobrze też, by było to sprzęgło za rozsądną cenę i żeby wytrzymało jakiś czas.

Pozdrawiam!

R-200 - Pon Sie 29, 2011 16:13

Najprościej oddać samochód do mechanika, sam kupi takie jak potrzeba i po kłopocie. :???:
Kozik - Pon Sie 29, 2011 23:16

zadzwoń do tomateam Tomi doradzi jakie sprzęgło i nie zedrze z Ciebie http://www.tomateam.pl/sk...ial=naped&c=416
kasiapila - Czw Wrz 01, 2011 06:46

No właśnie... A to, które podałeś, Kozik, w linku będzie pasować? Pisałam do Tomateam maila, ale od dwóch dni nie ma odpowiedzi. Już kupowałam u nich parę części i zawsze nie było problemu. Do mechanika nie chcę oddawać, bo mam ojca, który mi zawsze takie rzeczy robił i wychodzi dużo taniej:P A mechanicy okoliczni tak się znają na roverkach, że aż czasem strach oddawać samochód w ich ręce... Proszę o odpowiedź o link do Tomateam:) Pozdrawiam!
Kozik - Czw Wrz 01, 2011 07:42

kasiapila, teoretycznie powinno pasować, tak z opisu wynika ale pewny nie jestem więc musisz dzwonić
PTE - Czw Wrz 01, 2011 15:34

Sprzęgło podane w linku będzie pasować - możesz to też sama to sprawdzić np. w tym katalogu. Na Allegro kosztuje obecnie 365zł wraz z wysyłką.
kasiapila - Pon Wrz 05, 2011 15:33

ok, dzięki chłopaki:) To już dla mnie jakaś informacja. A lepsze LUK czy VALEO? Na Allegro widzę dość duże różnice cenowe w stosunku do Tomateam....
PTE - Pon Wrz 05, 2011 21:13

kasiapila napisał/a:
A lepsze LUK czy VALEO?


Myślę, że nie ma tu wielkiej różnicy jakościowej.

Tomi - Pon Wrz 05, 2011 21:42

PTE napisał/a:
kasiapila napisał/a:
A lepsze LUK czy VALEO?


Myślę, że nie ma tu wielkiej różnicy jakościowej.


Różnica jakościowa jest duża i odradzam każdemu Valeo.

bolek - Pią Wrz 09, 2011 10:17

ja polecałbym raczej LuKa, tutaj masz jeszcze taniej to sprzęgło. o Valeo są różne opinie, generalnie to też dobre sprzęgła, ale LuK wzbudza u mnie większe zaufanie :)
Tomi - Pią Wrz 09, 2011 11:39

bolek napisał/a:
ja polecałbym raczej LuKa, tutaj masz jeszcze taniej to sprzęgło. o Valeo są różne opinie, generalnie to też dobre sprzęgła, ale LuK wzbudza u mnie większe zaufanie :)


Nie chcę uczyć nikogo liczyć ale klubowicze mają w TOMATEAM 10% rabatu.

reasumując : http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=416 - 10% = 348.30

Firq - Nie Wrz 11, 2011 13:15

Witam nie chce zakładać nowego tematu wiec pytanie tutaj zadam
Wiec jestem po wymianie zimeringu na wale (olej leciał) i przy okazji demontażu skrzyni biegów zauważyłem ze tarcz sprzęgła niebawem będzie wymagała wymiany i mam pytanie czy sa do kupienia jakieś mocniejsze sprzęgła do mg zr?? Chodzi mi o to żeby wytrzymywały większą moc ??