Zobacz temat - [R416si+LPG] Nagły spadek mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si+LPG] Nagły spadek mocy

sopelinho - Sro Sie 31, 2011 23:15
Temat postu: [R416si+LPG] Nagły spadek mocy
Witam, miałem dzisiaj dziwny przypadek. Po ok. 15km jazdy przy obrotach 2,5-4tyś silnik zaczął mi się dusić przy wjeździe pod sporą górkę. Zazwyczaj pędem przelatuję ją na 5 biegu, tym razem musiałem zredukować. Co dziwne to nie wystarczyło, ledwo wtoczyłem się na 3 biegu. Przy zatrzymywaniu się czułem silniejsze hamowanie silnikiem niż normalnie (jakby ręczny delikatnie zaciągnąć). Po podniesieniu maski tylko poszedł smród jakiejś spalenizny. Nic nie zauważyłem dziwnego, pod samochodem też był spokój. Po odpaleniu samochód powrócił do stanu pierwotnego.
Jakieś dwa tygodnie temu wymieniałem tłumik początkowy i wstawiałem strumienice w miejsce katalizatora. Oprócz tego mam problem z akumulatorem, rozładowuje mi się chociaż poboru prądu nie ma żadnego. Jeszcze go nie reklamowałem także nie wiem czy jest zepsuty. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale nie zaszkodzi napisać.
Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać? Do domu te 15km wróciłem normalnie. Żałuję tylko, że nie spróbowałem przerzucić na benzynę przy objawach, ale teraz popij wodą.

des - Czw Wrz 01, 2011 18:26

Pewnie któryś z klocków hamulcowych się zablokował i dla tego samochód był słabszy.