Zobacz temat - [R214i] Odcięcie pompy paliwa podczas pracy na LPG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] Odcięcie pompy paliwa podczas pracy na LPG

tomi83 - Pią Wrz 02, 2011 13:48
Temat postu: [R214i] Odcięcie pompy paliwa podczas pracy na LPG
Witam,

czy ktoś z kolegów ma może odcięcie pompy paliwowej sparowane z instalacją LPG?? Doświadczony ostatnią wymianą pompy spowodowaną małą ilości paliwa w zbiorniku pomyślałem, ze pompka paliwowa mogłaby się wyłączać podczas przełączania na LPG.
Ktoś robił u siebie takie odcięcie i czy wpływa ono jakoś na późniejsze prawidłowe działanie silnika na benzynie??

ADI-mistrzu - Pią Wrz 02, 2011 13:58

Raczej miało by to więcej plusów niż minusów, mógł by się tylko pojawić problem w czasie przełączania na benzynę z LPG, np. chwilowe osłabienie silnika lub czkawki (niskie ciśnienie paliwa w instalacji).
R-200 - Pią Wrz 02, 2011 14:04

Jest to zły pomysł powodujący przegrzewanie i zapiekanie się wtrysków. Tam paliwo ma przepływać chłodząc przy okazji wszystko co jest z tym związane. Dla ochrony pompy najlepszą rzeczą jest zatankować 10l. :???: :???:
ADI-mistrzu - Pią Wrz 02, 2011 14:11

R-200 napisał/a:
Jest to zły pomysł powodujący przegrzewanie i zapiekanie się wtrysków. Tam paliwo ma przepływać chłodząc przy okazji wszystko co jest z tym związane. Dla ochrony pompy najlepszą rzeczą jest zatankować 10l. :???: :???:


Dlaczego miały by się przegrzewać? Rozumiem jak by kolektor był aluminiowy, ale on jest plastikowy, sam przepływ powietrza i chłodny gaz powinien wystarczyć.

tomi83 - Pią Wrz 02, 2011 14:48

ADI-mistrzu napisał/a:
R-200 napisał/a:
Jest to zły pomysł powodujący przegrzewanie i zapiekanie się wtrysków. Tam paliwo ma przepływać chłodząc przy okazji wszystko co jest z tym związane. Dla ochrony pompy najlepszą rzeczą jest zatankować 10l. :???: :???:


Dlaczego miały by się przegrzewać? Rozumiem jak by kolektor był aluminiowy, ale on jest plastikowy, sam przepływ powietrza i chłodny gaz powinien wystarczyć.


U mnie kolektor dolotowy jest aluminiowy :) Jeszcze jedno ale, skoro wtryskiwacze milkną w chwili przełączenia na gaz to czy dalej pracują??

ADI-mistrzu - Pią Wrz 02, 2011 14:51

Nie pracują.
tomi83 - Pią Wrz 02, 2011 14:55

ADI-mistrzu napisał/a:
Nie pracują.


Czyli mogą zapiec się od temp kolektora??

ADI-mistrzu - Pią Wrz 02, 2011 15:07

Trzeba by było tak naprawdę sprawdzić jaka jest jego temperatura po rozgrzaniu silnika.
Jeśli 60/70°C nie przekracza to można odciąć paliwo, a raczej na pewno tyle nie osiąga bo by Cię poparzyło więc ja bym na Twoim miejscu wyłączał pompę :wink:

darek_wp - Sob Wrz 03, 2011 21:53

tomi83 napisał/a:
czy ktoś z kolegów ma może odcięcie pompy paliwowej sparowane z instalacją LPG?

Mam wykonane własnoręcznie odcięcie zasilania pompy paliwa podczas pracy na LPG. Jest to banalnie proste do wykonania. Przekaźnik samochodowy ze stykiem przełącznym podłączony jest cewką równolegle do elektromagnesu zaworu w butli. Styki normalnie zwarte przekaźnika właczone są w szereg z przewodem zasilania pompy paliwa. Po załączeniu się instalacji LPG dodatkowy przekaźnik również się załącza i przerywa obwód zasilania pompy.
Co do opinii przedmówców - jeżdżę tak już ładnych kilka lat i nie zaobserwowałem żadnych negatywnych skutków wyłaczonej pompy - ani zapieczonych wtrysków, ani szarpnięć czy spadków mocy przy przełączaniu z LPG na PB.

ADI-mistrzu - Sob Wrz 03, 2011 22:09

Wtryskom raczej nic nie powinno być, bo i tak chłodzenie paliwem jest praktycznie znikome...

Tak więc można odcinać pompę, przynajmniej nie będzie się tak męczyła :wink:

bowalc - Wto Lis 22, 2011 13:32

Hej mam pytanie, czy ktoś może wie, jak dojść do pompki paliwowej w Rover 214 Si??? Rocznik 1998
ADI-mistrzu - Wto Lis 22, 2011 13:43

Trzeba ściągnąć bak, niema innego wyjścia.
osarro - Wto Lis 22, 2011 20:47

a czy nie znacznie prostszym rozwiązaniem jest zatankować do pełna a potem uzupełniać po 10-15 litrów ?? ??
Nie potrzeba główkować wstawiać jakiś przełączników itd które i tak nie wiadomo czemu mają służyć, myślę iż jeżeli takie odcięcie było by wskazane to przy montażu gazu każdy by to stosował.