Zobacz temat - [R 214 Si] Problem z oświetleniem przednim
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 Si] Problem z oświetleniem przednim

Zibski - Pią Wrz 02, 2011 17:14
Temat postu: [R 214 Si] Problem z oświetleniem przednim
Witam,

Mam problem z oświetleniem przednim i zanim pojadę do elektryka, chciałem się Was zapytać czy kogoś z Was coś podobnego spotkało lub macie może proste rozwiązanie.

Sprawa wygląda następująco:
Około 4 miesięcy temu zepsuł mi się włącznik świateł przy kierownicy. Zamówiłem używany element przez allego. Zamontowałem i wszystko działało. Po około miesiącu przepaliła mi się żarówka, paliła się ale na czerwony kolor. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Teraz znowu mi się przepaliła (czyt. świeci na czerwono) ale ponieważ kupiłem philipsy premium, to sprawa mnie zaciekawiła że żarówka wytrzymała tylko ok. 3 miesiące. Zarobiłem podmianę, tzn lewą zamieniłem z prawą żarówką i okazało się że prawa żarówka w lewej lampie też świeci na czerwono. Do tego w garażu zauważyłem że na światłach pozycyjnych (mijania) bardzo delikatnie świeci się kontrolka długich świateł. W lewej lampie w żarówce palą się oba żarniki.

Co powinienem sprawdzić aby dojść do przyczyny usterki?

rieger - Pią Wrz 02, 2011 18:57

Napiecie, Zibski, napiecie :wink: na zarowce moze gdzies masz zwarcie i nie dochodzi pelne napiecie. O ile dobrze rozumiem ze "swieci sie na czerwono" to znaczy ze sie żarzy, chyba ze swieci normalnie tylko czerowna bare swiatla daje :mrgreen:
Zibski - Pią Wrz 02, 2011 22:27

Chyba doszedłem do źródła problemu. Po zapaleniu świateł długich i przełączeniu na mijania, problem znika... Prawdopodobnie przełącznik popsuty. Chyba że ktoś z Was ma inna diagnozę...