Zobacz temat - [R 200] Kilka pytań i prośba o poradę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200] Kilka pytań i prośba o poradę

lukasz07 - Wto Wrz 06, 2011 18:16
Temat postu: [R 200] Kilka pytań i prośba o poradę
Witam.
Mój wujek ma Rovera 200 sd.
I ma kilka problemów:
1) po wyjęciu kluczyka ze stacyjki auto chodzi jeszcze kilka sekund
2) zimą bardzo ciężko odpala z rana- potem jak już odpali to pali za pierwszym strzałem
3) czy można gdzieś kupić uszczelki do drzwi na metry?

Proszę o odpowiedzi co może być przyczyną tego typu zachowań.
Pozdrawiam
Łukasz

mirwin - Sro Wrz 07, 2011 10:53

ad.1) miałem to samo i oddałem auto do warsztatu. Okazało sie, że był problem przy wiązce pompy wtryskowej. Z moich oględzin wynika, że było cos poprawiane przy samej kostce pompy.
ad.2) po usunięciu tej powyższej usterki, zapalanie sie poprawiło.
Zmieniłem również profilaktycznie przekaźnik świec, a najlepiej sprawdzić, czy świece sa dobre i złe wymienić.
Przy problemie pierwszym u mnie zapalał się "check engine"

szoso - Sro Wrz 07, 2011 11:15

lukasz07 napisał/a:
3) czy można gdzieś kupić uszczelki do drzwi na metry?

nie
mirwin napisał/a:
a najlepiej sprawdzić, czy świece sa dobre i złe wymienić.

świece należy wymienić wszystkie nawet jeśli tylko jedna jest spalona, w benzyniaku też wymieniałeś pojedynczo? :wink:

mirwin - Sro Wrz 07, 2011 12:05

w benzyniaku zawsze wymienia sie wszystkie, a w dieslu świeca albo działa albo nie, tym bardziej że cena świecy żarowej jest wyższa niż iskrowej i po co sie pakować w wydatki i wymieniać dobre świece
pgrad - Pią Wrz 09, 2011 21:01

Uszczelki drzwi kup używane. Nawet jak nie ma na aukcjach to zapytaj kogoś kto sprzedaje inne części do tego modelu. Jeżeli chodzi o zapalanie na zimnym silniku to może być wina: akumulatora (mała wydajność prądowa), świece żarowe spalone, przekaźnik świec uszkodzony, przewód masowy poluzowany, klemy akumulatora zaśniedziałe. Ten samochód powinien odpalać bez problemu na 2 świecach. W lato ze spalonymi wszystkimi odpali.
Jugol - Pią Wrz 09, 2011 22:47

mirwin napisał/a:
w benzyniaku zawsze wymienia sie wszystkie, a w dieslu świeca albo działa albo nie, tym bardziej że cena świecy żarowej jest wyższa niż iskrowej i po co sie pakować w wydatki i wymieniać dobre świece


To Twoje zdanie, ja mam takie jak kolega szoso- w zeszłym roku, jesienią wymieniłem wszystkie i wiem, że temat szybko nie wróci.