Zobacz temat - [R25] Nagrzewanie się silnika.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Nagrzewanie się silnika.

Mundekk - Czw Wrz 08, 2011 15:57
Temat postu: [R25] Nagrzewanie się silnika.
Witam. Czytałem już na forum o tym, że diesle roverka długo się nagrzewają ale mój chyba trochę przegina ;p Teraz kiedy jest 15 stopni na dworze musze przejechac 5km żeby mieć wskazówkę na połowie skali, golf 3 w dieselu szybciej sie nagrzewa przy -15 stopniach niż rover przy 15. Jak odkręcę korek od płynu chłodniczego to leci tam woda z tego cienkiego wężyka, na zimnym silniku. To normalne? Możecie podzielić się informacją o tym kiedy wasze iDT osiągają 90 stopni przy obecnych temperaturach.
leszczu - Czw Wrz 08, 2011 16:02

Może termostat zaciął się w pozycji otwartej ??
Remigiusz - Czw Wrz 08, 2011 16:02

Mundekk, No jakieś 3-4km ja muszę zrobić teraz na plus 15°C żeby osiągnął temp na 90°C. Wiec wszystko jest ok :wink: Ten typ tak ma i to jest na plus bo można przy wietrznej pogodzie bez płynu chłodniczego jechać i silnik przeżyje :razz: Spróbuj to w Golfie :mrgreen:
Mundekk - Czw Wrz 08, 2011 16:30

Remi55, a upuszczenie płynu chłodniczego poniżej minimum będzie niezdrowe dla silnika(wtedy szybciej by sie nagrzał bo mniej płynu do nagrzania)? ;p Jak dla mnie to jest raczej wada bo do szkoły mam 4.3km i w tym czasie silnik sie nagrzewa dopiero do okolo 70stopni, zima to chyba zamarzne w tym aucie, spalanie też pewnie ładnie podskoczy do góry od jeżdzenia na zimnym. Sprawdzisz u siebie w zbiorniczku czy też leci tamtędy woda odrazu po odpaleniu?
Remigiusz - Czw Wrz 08, 2011 17:38

Mundekk, Tak woda ma tak lecieć to jest normalne i oznaka ze pompa wody pracuje :wink: 4.3km jeździć dieslem nie jest za dobre dla auta :neutral: Musisz dalej jeździć :wink:
azor77 - Czw Wrz 08, 2011 20:19

Mundekk napisał/a:
Jak odkręcę korek od płynu chłodniczego to leci tam woda z tego cienkiego wężyka, na zimnym silniku. To normalne? Możecie podzielić się informacją o tym kiedy wasze iDT osiągają 90 stopni przy obecnych temperaturach.


To jest normalne, że tym cienkim wężem przelewa płyn, tzw. mały obieg.
Ja mam do pracy około 5 km i w zimie, to zakładam żaluzje na wszystkie wloty powietrza z zewnątrz i jest lekka poprawa ale o szale jak w K- serii to mogę tylko powspominać :sad: .
Teraz to normalnie po około 2 km, wskazówka temperatury idzie pomału do góry i osiąga swój stan przy 3-4km.