Zobacz temat - [R75] Falowanie pedału hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Falowanie pedału hamulca

sash997 - Pią Wrz 09, 2011 22:03
Temat postu: [R75] Falowanie pedału hamulca
ostatnio zauważyłem przy małych prędkościach że jak delikatnie hamuje to czuje takie na przemian mocniejsze i słabsze hamowanie... a przy wiekszych prędkościach rzędu 150 - 170 przy mocniejszym hamowaniu drży kierownica, czy mogą to być krzywe tarcze?? czy może coś poważniejszego?
apples - Pią Wrz 09, 2011 22:11

sash997 napisał/a:
czy mogą to być krzywe tarcze?
Mogą.
sash997 napisał/a:
czy może coś poważniejszego?
Twarde klocki lub klocki ktore źle współgrają z tarczami lub tarcze z wyżłobieniami.
automechanik - Pią Wrz 09, 2011 22:14

najprawdopodopniej zwichrowane tarcze, z reguły przednie, bo jako wentylowane są bardziej podatne na odkształcenia przy nagłej zmianie temperatury np. wjechanie w kałużę po intensywnym hamowaniu.
sash997 - Pią Wrz 09, 2011 23:29

czyli tarcze można sprawdzić np w tokarce czy to zniekształcenia raczej nie widoczne gołym okiem??

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2011 23:29 ]
i czy można je wrazie czego podtoczyć czy tylko wymiana??bo ostatnio jak je oglądałem wyglądały bardzo ładnie,mało zurzyte i ogólnie jakby rok temu były założone... a klocki to u mnie ciekawostka... 2 lata jeżdże, ok 50tyś km zrobione przez ten czas, klocków nie wymieniałem i nadal są grube... z tym że kilka mocniejszych hamowań i felgi czarne,mi coś tu nie gra :shock:

dafit - Sob Wrz 10, 2011 00:10

sash997 napisał/a:
czy można je wrazie czego podtoczyć

tak ja w poprzednim aucie miałem tarcze pofalowane zawiozłem to śpeca i mi podtłoczył czy coś tam zrobił i było dobrze
sash997 napisał/a:
z tym że kilka mocniejszych hamowań i felgi czarne,mi coś tu nie gra

czemu? ja też tak mam to chyba normalka gdyż klocki się ścierają, pewnie dobre klocki założyłeś te 2 lata temu to ci trzymają , powinieneś sie cieszyć a nie martwić raczej :wink:

mimo66 - Sob Wrz 10, 2011 00:42

Przetoczyć tak, jeżeli mają odpowiednią grubość(nie pamiętam ile).
Czarny pył robi sie od kloców - normalne.
Bicie kierownicy przy hamowaniu zwichrowane tarcze.
Bicie kierownicy przy jeździe bez hamowania coś nie dobrego z oponą(wyważenie, balon, dużo błota przyklejonego do felgi)

sash997 - Sob Wrz 10, 2011 13:47

ok to może w tygodniu zdejme tarcze i zawioze do tokarza a z klockami to wiem że normalne że pylą, ale one bardzo pylą a za bardzo nie widać aby sie zużywały... :roll:
apples - Sob Wrz 10, 2011 13:55

sash997 napisał/a:
ok to może w tygodniu zdejme tarcze i zawioze do tokarza
Czy się opłaca?
Na Allegro kupisz tarcze Delphi za 98zł szt.

sash997 - Sob Wrz 10, 2011 22:47

jeśli ma sie znajomego tokarza to oszczędność 98zł na sztuce :mrgreen: