Zobacz temat - [R200] Sygnał przy zaplonie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Sygnał przy zaplonie

Jaworzyn - Sob Wrz 10, 2011 21:16
Temat postu: [R200] Sygnał przy zaplonie
Witam
Mam problem z moim Roverem 200. Przy przekręceniu kluczyka w stacyjce na pozycje 1-wszą pojawia sie sygnał, przypominający alarm. Samochód nie chce odpalić. Kontrolki od abs i poduszki gasną, pompka paliwa pompuje, niby wszystko jest w porządku, a samochód nie chce zapalić. Sygnał ten milknie gdy PRÓBUJE przekręcić kluczyk na pozycje drugą. Próbuje, jednak nie udaje sie go przekręcić. Czy to problem z immoblizerem?? Odłączyłbym akumulator żeby zresetować go, ale obawiam sie ze wówczas załączy sie alarm i nie będę mógł go wyłączyć bo mam wyczerpane baterie w pilocie. Samochód mam parę dni i nie znam go jeszcze zbyt dobrze.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

ADI-mistrzu - Sob Wrz 10, 2011 21:20

Pierwsza pozycja to jak włącza się radio, druga pozycja to przygotowanie do zapłonu, 3 pozycja to rozruch.

To co piszczy to uzbrojony imobilajzer, aby go rozbroić musisz mieć sprawny pilot lub znać specjalny kod który wprowadza się kluczykiem, a zapewne go nie masz.

Tak więc kup baterie i wtedy jak pika naciśnij przycisk na pilocie, przestanie tak się dziać i silnik zakręci.

Alarm to nie żadne pikanie w tym samochodzie tylko sygnał przerywany z klaksonu, dość głośny więc skutecznie odstrasza.

Odłączenie akumulatora nic nie da, ECU nie posiada pamięci ulotnej więc nic się nie stanie.

Pozdrawiam

Jaworzyn - Sob Wrz 10, 2011 21:29

Tak tak, alarm w mojej 200-setce to głośne trąbienie.No to sygnał ten pojawia się na pozycji drugiej, wraz z zapłonem. A ten sygnał to takie... Hmm... Cieżko to opisać. Takie pikanie, coś jak... Przytłumiony sygnał karetki?? Kurcze no, nie potrafię tego określić. Czyli wymiana baterii w pilocie załatwi sprawę?? Jaki jest związek miedzy Bateria w pilocie a immo??
Ciufa - Sob Wrz 10, 2011 21:35

Jaworzyn napisał/a:
Jaki jest związek miedzy Bateria w pilocie a immo??

potrzebujesz sprawnego pilota z dobra bateria aby rozbroic immo i uruchomic auto :]
Jaworzyn napisał/a:
Przytłumiony sygnał karetki??

io io io io io i slychac to tylko w aucie czyli pilot pada
bylo na forum opisywane

xtek - Sob Wrz 10, 2011 21:48

Ciufa napisał/a:
io io io io io i slychac to tylko w aucie czyli pilot pada
bylo na forum opisywane


Jak pilot pada? U mnie tez tak piszczy jak np. zgasze auto, wyjde na chwile, wroce i chcialbym z powrotem odpalic (bez zamykania auta). Wtedy na 2 poz. kluczyka wlasnie tak jęczy. Dodatkowo swieci sie wowczas na stale dioda przy licznikach. Wtedy musze po prostu nacisnac przycisk pilota i odpalam. Tak samo by piszczalo gdybym otworzyl drzwi samym kluczykiem, a nie pilotem.

Jak otworze auto pilotem, wejde (nie odpale), otworze na chwile drzwi i zamkne z powrotem to tez musze na nowo nacisnac przycisk, zeby odpalilo, bo piszczy i odcina zaplon.

I mam tak od poczatku, czyli kilka lat.

Raptile - Sob Wrz 10, 2011 21:49

xtek, tak było w starszych modelach alarmu
ADI-mistrzu - Sob Wrz 10, 2011 22:43

http://www.youtube.com/watch?v=8izfFMfWMy0
Tutaj przez chwilę macie dźwięk IMMO jak ktoś chce.

Jaworzyn, związek jest taki że IMMO zabezpiecza przed kradzieżą, czyli musisz jakoś udowodnić że masz prawo na odpalenie auta, czyli nacisnąć przycisk w pilocie aby komputer go zidentyfikował że masz komplet kluczy a nie ktoś nachalnie śrubokrętem przekręcił stacyjkę.

Pozdrawiam

Jaworzyn - Nie Wrz 11, 2011 10:07

A co do alarmu mam jeszcze pytanie... Jest trochę słaby i chcialem go podladować. Czy jak odłacze kleme nie zacznie mi wyć alarm?? Mam złe doświadczenia z poprzednim samochodem, który nie pozwalal mi odłaczyc akumulatora bez sprawnego pilota.
Dziękuje bardzo za rozwianie moich poprzednich watpliwiośći

ADI-mistrzu - Nie Wrz 11, 2011 10:29

Nie, nie zacznie wyć.
kangaroo69 - Sob Wrz 17, 2011 09:03

Panowie, przyłącze się do tematu. Z tego co wiem to mam starszą wersje alarmu, kierunkowskazy nie migają przy otwieraniu i zamykaniu auta. Mam pytanie odnośnie immobiliseru, do tej pory spotykałem się albo z klawiaturą na kod, bądź z ustrojstwem przy kluczyku. U mnie tego nie ma a samochód sobie pipa dopóki go z pilota nie wyłączę. Tak wygląda w R200 immo.? Pozdrawiam.
ADI-mistrzu - Sob Wrz 17, 2011 10:20

Tak, musisz nacisnąć przycisk na pilocie aby samochód wiedział że posiadasz go, a nie bez szczelnie przekręciłeś śrubokrętem stacyjkę :wink:
marhew - Pon Wrz 19, 2011 07:15

Wnioskuję, że też mam starszą wersję alarmu i zarazem okropne problemy z immo. Fakt, że kluczyk ma nową baterię i za każdym razem reaguje na przycisk (otwiera/ zamyka) jednak to nie znaczy, że auto zawsze chce odpalić. Mam ten kod potrzebny do odblokowania immo poprzez kręcenie kluczykiem, jednak gdy go "wklepię" auto przez ułamek sekundy zatrąbi klaksonem, po czym immo się nie odblokowuje i generalnie całe kręcenie nic nie daje. Czy to oznacza ze kod nie jest prawidłowy? czy w czymś innym jeszcze leży problem?
leszczu - Pon Wrz 19, 2011 10:41

Jak się nie odblokowuje to albo zły kod , albo źle go wprowadzasz. :wink:
ADI-mistrzu - Pon Wrz 19, 2011 10:44

marhew, jak już siedzisz w samochodzie i IMMO Ci pika to jak naciskasz przyciski na pilocie to nie zawsze się wyłącza?
marhew - Pon Wrz 19, 2011 21:43

zawsze się wyłącza, ale nie zawsze załącza sie pompa paliwa...
a po wprowadzeniu kodu zawsze auto zatrąbi, a mimo to i tak immo sie nie odblokuje

ADI-mistrzu - Pon Wrz 19, 2011 22:15

To masz problem z pompą a nie z IMMO, ono pompy nie odcina.
Sprawdź przekaźnik pod maską.

madmips - Sob Wrz 24, 2011 09:15

ja tylko dodam jeszcze do tego pikania ;) , że mam tak samo ale dopiero od pewnego wydarzenia, tzn. zrobiłem głupotę i gdy sąsiadowi samochód nie chciał odpalić, podłączyłem go do swojego aku kablami, ale nie odpaliłem auta. Gdy on chciał odpalić wszystko u mnie zgasło na parę sekund... potem wróciło do normy, ale od tego czasu co jakiś czas przed odpaleniem pika i muszę pilotem to odblokować aby odpalić auto. Wcześniej przez 3-4 lata nie wołał o to ani razu.
zolwio - Sob Wrz 24, 2011 15:10

koledzy ja bym zaczął od sprawdzenia bezpieczników pod maską wydaje mi sie że był to pierwszy od dołu miałem taką samą sytuacje :) samochód stał prawie tydzień już się prawie zdecydowałem na wycięcie immo ale dopiero podpowiedź znajomego elektromechanika okazała się strzałem w dyche :mrgreen: był to właśnie bezpiecznik więc ja bym zaczął od tego
PTE - Pon Wrz 26, 2011 09:43

marhew napisał/a:
Mam ten kod potrzebny do odblokowania immo poprzez kręcenie kluczykiem, jednak gdy go "wklepię" auto przez ułamek sekundy zatrąbi klaksonem, po czym immo się nie odblokowuje i generalnie całe kręcenie nic nie daje. Czy to oznacza ze kod nie jest prawidłowy?


Jeżeli po wklepaniu kodu włącza się na chwilę klakson, to znaczy że kod jest nieprawidłowy. Może źle go wprowadzasz? Tutaj można ściągnąć instrukcję do R200 - na str. 11 podano sposób wprowadzania kodu.

adk92 - Sro Wrz 28, 2011 21:52

Witam niedawno kupiłem Rowerka i mam podobny problem, gdy chce wyłączyć imo pilotem nie zawsze jest to możliwe, niekiedy wyłącza się po jednym naciśnięciu a niekiedy trzeba naciskać kilkadziesiąt razy. Wymieniłem baterie na nową w obydwóch pilotach i nadal o samo. Czy wie ktoś jak całkiem odłaczyć imo i gdzie się znajduje.
ADI-mistrzu - Sro Wrz 28, 2011 21:58

Z odłączaniem immo możesz dać sobie od razu spokój a pilot tak ma że słabo łapie.
Na forum jest opis jak poprawić zasięg pilota, powinno pomóc.

adk92 - Sro Wrz 28, 2011 22:10

Znam się trochę na elektronice to spróbuje coś pmodzić z pilotem może pomoże. Myślałem też o dorobieniu nowego pilota ale nie wiem czy to coś pomoże. Najlepiej było by go odłaczyc bo zaczyna mie denerwować. Czy jest wogule możliwosć odłączenia imo.
ADI-mistrzu - Sro Wrz 28, 2011 22:27

Jest, ale to skomplikowane i mało pewne.

Dolutuj tą antenkę a będzie lepiej, to żadna filozofia. Podpowiem że ja pisałem ten poradnik więc w moich tematach szukaj.

adk92 - Czw Wrz 29, 2011 10:40

Ok dzięki za podpowiedz, poradnik już znalazłem. Jutro w wolnej chwili zrobię antenkę i napisz czy działa czy nie.

[ Dodano: Czw Wrz 29, 2011 10:40 ]
Dolutowałem dziś antenki do dwóch pilotów. Jeden łapie zdecydowanie lepiej :mrgreen: , niestety drugiemu nie bardzo pomogło :cry: . Dzięki za pomoc ADI-mistrzu,

ADI-mistrzu - Czw Wrz 29, 2011 10:41

To sobie je jeszcze zsynchronizuj (opis na stronie roverki.pl), powinno dodatkowo pomóc.

Pozdrawiam

adk92 - Czw Wrz 29, 2011 19:30

Synchronizacja nic nie pomogła, jeden pilot wcale nie działa, drugi także zaczyna znowu działać kiedy mu się podoba. Rano po dolutowaniu anteny działał zdecydowanie lepiej jednak podczas powrotu do domu sytuacja się powtórzyła i pilot raz działa raz nie.

Nadal poszukuje info na temat usunięcia rozkodowania imo.

Pozdrawiam

PTE - Pią Wrz 30, 2011 10:33

Kup nowego (nieużywanego) pilota.
adk92 - Pon Paź 03, 2011 20:10

Nowych pilotów nie idzie zaprogramować bo nie można się połączyć z komputerem.
ADI-mistrzu - Pon Paź 03, 2011 20:36

adk92 napisał/a:
Nowych pilotów nie idzie zaprogramować bo nie można się połączyć z komputerem.


Bo musisz pojechać na komputer T4, żaden inny nie wchodzi w grę.

PTE - Wto Paź 04, 2011 09:40

Inna spotykana nazwa to "TestBook" ;)
adk92 - Wto Paź 04, 2011 11:10

Gość który dorabia piloty podłączył dwa kompy i żaden nie mógł się połączyć. Nie wiem czy któryś z nich to t4. Dziś wieczorem ma wpaść znajomy z elektronikiem który usuwa imo i zobaczymy co on powie.
PTE - Wto Paź 04, 2011 13:51

To raczej rzadko spotykany i drogi zwierz, wiec śmiem wątpić, aby dorabiacz kluczy/pilotów go posiadał. Choć bodajże w Lublinie jest jakiś człowiek który potrafi dorobić klucze bez pomocy T4. Skoro tam można, to może i gdzie indziej też?
ADI-mistrzu - Wto Paź 04, 2011 19:30

adk92 żeby wam ta zabawa w wycinanie IMMO nie skończyła się na unieruchomieniu auta całkowicie, IMMO i ECU są ze sobą silnie powiązane.
adk92 - Sro Paź 05, 2011 14:42

Gość zna się na rzeczy. Pracuje w warsztacie który ma dobrą renomę. Wczoraj miał wpaść i powiedzieć czy da rade i ile by to kosztowało, ale trochę przedłuzyła mi się praca. ADI-mistrzu, co proponujesz zrobić. Może znasz kogoś z Olkusza lub okolic kto da rade dorobić pilota.
ADI-mistrzu - Sro Paź 05, 2011 15:41

Zrób zdjęcia pilotów w środku (płytki z obydwu stron) i prześlij mi na maila.
Zobaczę co da się zrobić, zdjęcia niech będą jak najlepszej jakości.